doğa yataks duru
       
5s dikey akın Mega Halı

Samsun Milletvekili Yaşar’dan Fiyat Tepkisi! ‘Hemen Müdahale Edin’

bedri yaşar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Milletvekili Yaşar’dan Fiyat Tepkisi! ‘Hemen Müdahale Edin’  İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye’de hammadde fiyatlarının önlenemez bir şekilde arttığını, hükümetin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini söyledi

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Türkiye’de hammadde fiyatlarının önlenemez bir şekilde artmaya devam ettiğini, hükümetin daha fazla geç kalmadan hammadde fiyatlarına müdahale etmesi gerektiğini belirtti.

YÜZDE 500’LERE VARAN ARTIŞ
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hammadde fiyatlarındaki yüksek artışları gündeme getiren Milletvekili Yaşar, “Plastik ham maddesinin dolar bazındaki fiyatı yüzde 100 artmıştır. Yine, hazır giyimde kullanılan ham maddelerde de plastik ham maddesi de yine yüzde 50 oranında artmıştır. Pamuk elyafı, ipliği başta olmak üzere hazır giyim sektörünün kullandığı ham madde ve ara malların fiyatı da son üç ayda dolar bazında yüzde 50 oranında artmıştır. Buna paralel olarak navlun fiyatlarında yüzde 500’lere varan artışlar olmuştur. Özellikle, ihracatçılarımız konteyner konusunda çok ciddi sorunlar yaşamaktadır. Konteynerin fiyatı bin liradan 5 bin liralara çıkmıştır. Dolayısıyla, devletin bu işi denetleme, organize etme, fiyatlara müdahale etme zamanı geldi geçiyor” ifadelerini kullandı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir