doğa calven cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun Milletvekili Hancıoğlu’ndan ‘Zam’ Tepkisi, ‘Tarım Kaosa Sürükleniyor’

'Tarım Kaosa Sürükleniyor'
Daha Fazla Göster

Samsun Milletvekili Hancıoğlu’ndan ‘Zam’ Tepkisi, ‘Tarım Kaosa Sürükleniyor’ CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, gübre fiyatlarında yaşanan artışın, vatandaşa pazarda, manavda zam olarak geri geleceğini söyledi

30 hancioglu 2 Samsun

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, iktidarın yanlış politikalarla tarım sektörünü çıkmaza sürüklediğini belirterek, “Tonu piyasada 4 bin 500 TL civarında satılan üre gübresi, yapılan son zamla birlikte 5 bin liranın üzerine çıktı. Gübredeki bu fiyat artışı çok kısa süre içinde pazarda manavda zam yağmuruna dönüşecek” dedi.

YANGINI KÖRÜKLÜYOR
‘Gübredeki bu fiyat artışı çok kısa süre içinde pazarda manavda zam yağmuruna dönüşecek’ diyen Milletvekili Hancıoğlu, “İktidar, pembe masallarla, TÜİK düzmece rakamlarla bu yangını körüklüyor. Bir hafta öncesine kadar tonu piyasada 4 bin 500 TL civarında satılan üre gübresi, yapılan son zamla birlikte 5 bin liranın üzerine çıktı. DAP gübresi ve amonyum sülfat gübresinde de ciddi fiyat artışları olacağına artık kesin gözüyle bakılıyor” ifadelerini kullandı.

30 hancioglu 1 Samsun

ÇIKMAZA SÜRÜKLEYECEK
Gübre piyasasında yaşanan bu büyük dalgalanmanın, tarım sektörünü büyük bir çıkmaza doğru sürükleyeceğini belirten Milletvekili Hancıoğlu, “Yanlış tarım politikaları ve halkımıza söylenen yalanlarla, Türk tarımı büyük bir kaosa sürükleniyor. TÜİK, gübre fiyatlarındaki yıllık artış oranının yüzde 62,4 olduğunu söylüyor, ama çiftçi örgütleri ve çiftçilerimiz yaşanan artışın en az yüzde 150 oranında olduğunu biliyor ve açıklıyorlar. Bu krizi ancak üreticimizi destekleyerek, daha fazla üretmesi için yeni imkanlar yaratarak aşabiliriz” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir