doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Milletvekili Erhan Usta, ‘Ekonomi Hatalı Politikaları Kaldırmaz’

Samsun Milletvekili Erhan Usta
Daha Fazla Göster

Samsun Milletvekili Erhan Usta, ‘Ekonomi Hatalı Politikaları Kaldırmaz’ İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Türkiye ekonomisinin hatalı politikaları kaldırmayacağını belirterek, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’na eleştirilerde bulundu
30 usta 2 Samsun
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun ‘Brüt rezervler Merkez Bankası’nın rezervi değil mi ?’ açıklamasına eleştirelerde bulunarak, “Siyasetçi gibi konuşmayın, siz teknisyensiniz. Türkiye ekonomisi hatalı politikaları kaldırmaz” dedi.

30 usta 1 Samsun

BUNU GÖRMEYECEK MİYİZ?
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun ‘Brüt rezervler Merkez Bankası’nın rezervi değil mi?’ açıklamasını eleştiren Milletvekili Usta, “Biz brüt rezervlerde bakıyoruz, Merkez Bankası’nın yükümlülüklerine de bakıyoruz. Merkez Bankası’nın 62 milyar dolar swaptan, çok kısa vadede ödeme yükümlülüğü var. Bunu görmeyecek miyiz ? 103 milyar dolar da Merkez Bankası’nın yükümlülükleri var. Toplam 165 milyar dolar yükümlülüğü olan bir Merkez Bankası’ndan söz ediyoruz. Bunun karşısında elbette bir rezerv var, ancak bunu netleştirdiğimiz zaman, Merkez Bankası’nın bugün rezervleri eksi 45 milyar dolardır. Siz buna ne kadar bakmazsanız bakmayın, piyasanın baktığı net rezervlerdir. Net rezervlere göre de piyasa da bir fiyat oluşuyor. Bunu görmezlikten gelmek mümkün değildir. Siyasetçi gibi konuşmayın, siz teknisyensiniz. Türkiye ekonomisi hatalı politikaları kaldırmaz. Ekonomide güven oluşturamadığınız için, Türkiye bu sıkıntıları çekiyor” ifadelerini kullandı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir