baskaynak Doğa Okulları cemre
 
5s dikey akın HRS Ajans

Samsun Ladik’te Maden Sahasına Tepki: “Çalışmalar Durdurulsun” 

featured

Samsun Ladik’te Maden Sahasına Tepki: “Çalışmalar Durdurulsun” Samsun’un Ladik ilçesi Akyar köyünde yürütülen maden sahası oluşturma çalışmalarına yöre halkı tepki olarak imza kampanyası başlattı

Ladik ilçesi Akyar köyünde Maden Tetkik ve Arama(MTA) Genel Müdürlüğü tarafından Silis kumu arama sırasında başlatılan maden sahası oluşturma çalışmalarına tepki gösteren vatandaşlar, change.org’ta imza kampanyası başlattı. Kampanyada “Samsun ili Ladik ilçesi Akyar köyünün maden sahası olmasına hayır!” denildi.

gf Ana Manşet

“ZARAR GÖRECEKLER”

Maden Tetkik ve Arama(MTA) Genel Müdürlüğü’ne yönelik olarak başlatılan imza kampanyasında, maden sahası oluşturma çalışmalarının doğal güzellikler, ekolojik denge, canlı ve insan yaşamı için tehdit oluşturduğu belirtilirken, “Samsun ili Ladik ilçesi Akyar Köyü’nde yürütülmekte olan Silis kumu arama ve sonrasında maden sahası oluşturma çabaları için yürütülen sondaj çalışmalarının durdurulmasını, aksi takdirde köyümüzün doğal güzelliklerine, ekolojik dengesine, yeraltı kaynaklarına, canlı yaşamına ve köyde yaşayan ayrıca komşu köylerde yaşayan insanlarında zarar göreceğinin kanaatindeyim. Bir an önce çalışmaların durdurulması için yardımlarınızı rica ederim” ifadelerine yer verildi.

AYŞE ÇOLAK

RfqdGnBioBXcTzV 800x450 noPad Ana Manşet

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.