Uzman Anahtar Doğa Okulları cemre
 
5s dikey Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman’dan Önemli Açıklamalar: “Dolar Altını Vurdu!” Altında Hareketlilik Sürecek Mi?

featured

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman’dan Önemli Açıklamalar: “Dolar Altını Vurdu!” Altında Hareketlilik Sürecek Mi?  Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, dolar kurundaki yükselişle birlikte alım altın alım gücünün düştüğünü belirtti

Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman, döviz kurundaki hareketlilikle birlikte vatandaşın alamadığını bu nedenle önümüzdeki dönemde de hareketliliğin süreceğini söyledi.

WhatsApp Image 2021 12 20 at 12.14.24 Ana Manşet

“VATANDAŞ ALAMIYOR”

Kuyumcuların yaşadığı sorunlar ve altın piyasası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Özman, “Fiyatlar yükseliyor. Dolar ve altında ibre her zaman yeşili gösteriyor. Fiyatları yükseltende ekonomik durumlardır. Bu yükseliş devam eder gibi görünüyor. Bugün baktığınızda vatandaşlar Türk Lirasını altın ve dövize çevirmek istiyorlar. Dolayısıyla sokaktaki vatandaşın genele bakışı karamsardır. Buda önümüzdeki süreçte hareketliliğin süreceğini düşünüyoruz. Merkez Bankası’nın zaman zaman dolara müdahalesi oluyor ama bu düşüşlerde çok, kısa süreli olup vatandaşın ucuzdan almasına imkan sağlamıyor. Vatandaş ulaşamadan yükseliyor. Bunu da büyük sermayesi olan yatırımcılar veya finans merkezlerindekiler alabiliyorlar. Dolayısıyla vatandaşlar alamıyor” dedi.

WhatsApp Image 2021 12 20 at 12.14.24 1 Ana Manşet

ALTIN GÜVENLİ YATIRIM ARACI

En güvenli yatırım aracının altın olduğunu savunan Özman, “Çünkü Türkiye, dünyadaki krizlerden etkilenmiyor ve krizlere karşı, kendini savunuyor. Altın yani krize karşı koruyor. Dünyadaki pandemi problemi de var. Yeni varyantlar da söz konusu bazı ülkeler kapanmaya gidiyor. Altın hala güvenli limandır. Bu limana demir atmakta fayda vardır” ifadelerini kullandı

Dilber BAHADIR

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

WhatsApp Image 2021 12 20 at 12.14.23 Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.