Samsun'da emeklilere müjde! Protokol imzalandı Samsun'da emeklilere müjde! Protokol imzalandı

KUŞ CENNETİ NEREDE?

Kuş Cenneti, Kızılırmak nehrinin taşıdığı alüvyonlar ile oluşan, ülkemizdeki en büyük deltalardan biridir. Samsun ilinin Bafra, Engiz ve Alaçam ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Deltadaki karakteristik oluşumlardan biri de göllerle deniz arasındaki kumullardır.

 KUŞ CENNETİ'NE NASIL GİDİLİR?

Samsun, Karadeniz’in incisi, doğa ve tarih severler için pek çok güzelliği bünyesinde barındırırken, özellikle Bafra Kuş Cenneti, doğaseverlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken eşsiz bir noktadır. Samsun’dan Bafra Kuş Cenneti’ne ulaşım ise oldukça basit ve rahattır.

Özel Araç ile Ulaşım;

Samsun şehir merkezinden Bafra Kuş Cenneti’ne gitmek için özel aracınızı kullanabilirsiniz. Samsun-Bafra karayolu (D010/E70) üzerinden, Bafra ilçe merkezine doğru ilerleyin. Bafra’dan sonra, kuş cennetine giden yön tabelalarını takip ederek kısa bir süre içinde ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk, yaklaşık 1 saat sürecektir.

Toplu Taşıma ile Ulaşım;

Eğer özel bir aracınız yoksa, Samsun’dan Bafra’ya düzenli sefer yapan otobüs ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Bafra otobüs terminaline ulaştıktan sonra, Bafra Kuş Cenneti’ne gitmek için yerel minibüsler veya taksi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Toplu taşıma ile ulaşım, biraz daha zaman alabilir ancak ekonomik ve pratik bir seçenektir.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: Haber merkezi