doğa calven cemre
       
5s dikey izosam Mega Halı

Samsun Kudüs İçin Ayaklandı!

samsun-kudus-icin-ayaklandi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Kudüs İçin Ayaklandı! Samsun’da öğle namazı çıkışında toplanan vatandaşlar Kurban Bayramı öncesinde fanatik Yahudilerin Kudüs’te Harem-i Şerif’e yönelik baskını ve İsrail’in buna göz yummasına tepki gösterdi.

Büyük Cami önüne gerçekleştirilen eylemde bir basın açıklaması yapılarak, “Mescid-i Aksa’ya baskın çağrıları yapan fanatik Siyonistler dün gruplar halinde Mescid-i Aksa’nın güneybatısındaki kapısından Harem-i Şerif’e saldırdılar. Siyonist rejim polisinin desteğini arkasına alarak Mescid-i Aksa’nın avlusuna giren gruplar avluda ayinler gerçekleştirdiler ve saldırgan eylemlerde bulundular. Tapınak grupları adıyla organize olan bu Siyonist oluşumlar doğrudan İsrail’deki Siyonist iktidarın planlarının bir parçası olarak sistematik olarak saldırılar düzenlemektedirler. Ramazan’daki şanlı direniş karşısında hezimet yaşayan terör rejimi o zilletten ders çıkarmamış olacak ki yeni saldırıları çeteler eliyle organize etmektedir. Siyonist terör rejimi sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescid-i Aksa’yı Filistin topraklarını işgal etmeye devam etmektedir” denildi.

Sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen eyleme Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ve vatandaşlar da katılarak destek verdi.

AW375020 01 scaled Ana Manşet

AW375020 02 scaled Ana Manşet

AW375020 03 scaled Ana Manşet

AW375020 04 scaled Ana Manşet

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir