doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun Jandarması KADES’i Tanıttı

Samsun-Jandarması-KADES'i-Tanıttı
Daha Fazla Göster

Samsun Jandarması KADES’i Tanıttı Samsun’da jandarma ekipleri kadına şiddete yönelik geliştiriilen KADES uygulamasını tanıttı ve bilgilendirmelerde bulundu.

Samsun İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından il genelinde ki kırsal mahallelerde kadınlara ve çocuklara yönelik bilgilendirme toplantılarına devam edilirken, Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) uygulaması anlatıldı.

Samsun Jandarmasi KADESi Tanitti 1 Asayiş

İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliğince il genelindeki kırsal mahallelerdeki okullarda öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantılara ara verilmeden devam ediliyor. Jandarma personelleri şiddete maruz kalan ya da kalma ihtimali olan tüm kadın ve çocuklara ulaşılması, meydana gelen olaylara daha hızlı şekilde müdahale edilmesi maksadıyla kullanılmaya başlanan KADES uygulaması ile ilgili hazırlanan broşürleri dağıtarak bilgiler verdi. Ayrıca etkinlik kapsamında uygulamayı telefonlara indirilmesi konusunda da ekipler kadınlara yardımcı oldu.

Hakan AKGÜN

Samsun Jandarmasi KADESi Tanitti 2 Asayiş Samsun Jandarmasi KADESi Tanitti 3 Asayiş Samsun Jandarmasi KADESi Tanitti 4 Asayiş Samsun Jandarmasi KADESi Tanitti 5 Asayiş 646faf6e ee0a 4dc2 b612 546987981adf Asayiş

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir