doğa yataks duru
       
5s izosam Mega Halı

Samsun İl Sağlık Müdürü ‘Tek Çıkış Yol’ Diyerek Açıkladı! Hedef 1 Milyon

samsun-il-saglik-muduru-oructan-onemli-aciklamalar
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun İl Sağlık Müdürü ‘Tek Çıkış Yol’ Diyerek Açıkladı! Hedef 1 Milyon Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, 3. doz aşılamanın başladığını belirterek, “Toplumun yüzde 70 kadar bir kısmı aşıladığımız zaman pandemiden kurtulmayı hedefliyoruz” dedi

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, şehirde aşı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “3. doz aşılama kentimizde başladı. Ne kadar kısa zamanda ne kadar çok aşı yaparsak bizim için o kadar iyi ve pandemiden erken çıkmış olacağız” diye konuştu.

03 oruc 2 scaled Samsun

3. DOZ AŞILAMA BAŞLADI

Şehirde yoğun bir aşılama çalışması gerçekleştirildiğini belirten Oruç, “Tüm hastanelerimiz, aile sağlığı merkezlerimiz, oluşturmuş olduğumuz noktalarda aşılama gerçekleştiriyoruz. Aşılama şu an gayet iyi bir şekilde gidiyor. Üçüncü doz aşıya da iyi bir istek, katılım var. Aşı, pandemiye karşı kişideki virüse karşıbağışıklığı artıracaktır. Toplumun yüzde 70 kadar bir kısmını aşıladığımız zaman pandemiden kurtulmayı hedefliyoruz. Ne kadar kısa zamanda, ne kadar çok aşı yaparsak bizim için o kadar iyi” dedi

03 oruc 3 Samsun

GENÇLER ÇOK ÖNEMLİ

Sağlık ekiplerinin, kentin farklı bölgelerinde kurulan mobil aşı noktalarında, vatandaşlara aşı uygulaması gerçekleştirdiğini kaydeden Oruç, “Bayrama kadar çok yoğun aşılama yaparak toplumu, belli bir hedefin üzerine getirmeyi istiyoruz. Şu an hedef nüfusumuza baktığımızda bugün itibariyle yüzde 60’ından fazlasına 1. doz aşıyı yapmış olduk. En önemli kitlemiz genç kesimimiz. Gençlerimizin aşıya biraz daha ilgi göstermesi durumunda kısa bir zamanda belli bir seviyeye çıkmış oluruz. Önümüzdeki bu hafta sonu aşılamada, 1 milyonu geçmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

03 oruc 4 Samsun

VATANDAŞLARA UYARI

Vaka sayılarındaki düşüş ve hastanelerdeki rahatlamanın rehavet yaratmaması gerektiğini belirten Oruç sözlerine şunları ekledi, “Vaka sayılarımız azaldı. Hastanelerimiz şu an çok rahat. Fakat bu durum yine bizim elimizde. Eğer tedbirlere riayet etmezsek; maske, mesafe, hijyen kurallarına uymaz ve aşılanmazsak tekrardan farklı durumlar oluşabilir. Vatandaşlarımızın kalabalık ortamlarda maskelerini taktığını ve mesafeye uyduğunu görüyoruz. Fakat yoğunlaşmayla tedbirlere daha çok dikkat edilmesi gerekiyor. Herhangi bir semptomu ve hastalığı olan kişinin kesin ve kesinlikle evden çıkmaması ve hızlı bir şekilde tedavisini almasını istiyoruz.”

DİLBER BAHADIR


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir