doğa yataks cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun İl Başkanı Salih Şen ‘Mutfaktaki Yangınla İktidardan Olacaklar’

Samsun İl Başkanı Salih Şen
Daha Fazla Göster

Samsun İl Başkanı Salih Şen ‘Mutfaktaki Yangınla İktidardan Olacaklar’ Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şen, iktidarın ekonomik politikalarını eleştirerek, çözüm önerilerini dile getirdi

28 sen scaled Samsun
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Salih Şen, Türkiye’nin acilen üretim ekonomisine geçmesi gerektiğini belirterek, “Mutfaktaki yangınla iktidar oldular, mutfaktaki yangınla da iktidardan olacaklar” dedi.

ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇİLMELİ
‘Acilen ithalata ve borca dayalı ekonomik modeli terk edip, üretim ekonomisine geçmemiz gerekmektedir’ diyen Başkan Şen, “Ülkemiz temel gıda ve sanayi ürünlerini ithal eden bir ülke haline geldi maalesef. Hem döviz kurunda meydana gelen artışlar hem de koronavirüs salgını nedeniyle ürünlere yapılan zamlar, girdi maliyetlerini fahiş miktarda arttırmıştır. Dolayısıyla acilen ithalata ve borca dayalı ekonomik modeli terk edip, Üretim Ekonomisine geçmemiz gerekmektedir. Bunu yapmayacak olursak; ne market ve pazar ürünlerinde meydana gelen fahiş fiyat artışlarını önleyebiliriz ne de vahim duruma gelen işsizliği azaltabiliriz. İktidar, sorunları ne kadar görmezden gelse deve yandaş medya vasıtasıyla ne kadar görünmesini engellemeye çalışsa da artık mızrak çuvala sığmıyor ve bir avuç mutlu azınlığın haricinde tüm kesimler tarafından iliklerine kadar hissediliyor artık. Mutfaktaki yangınla iktidar oldular, mutfaktaki yangınla da iktidardan olacaklar” ifadelerini kullandı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir