Samsun Gençlik ve Spor Kulübü’nün Kadın Hentbol Takımı, ligde şehri en iyi şekilde temsil etmek adına destek çağrısında bulundu 

SAMSUN'UN ÖZ EVLATLARI 

Samsun Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı bu sezon Kadınlar Hentbol 1. Ligi’nde mücadele edecek. Antrenör Mustafa Öz ve Engin Uçarlı önderliğinde çalışmalarına devam ediyor. Öz ve Uçarlı, Türkiye hentbolunun geleceği olarak görülen bir takım olduklarını belirterek, “Tamamı Samsunlu 16-21 yaş aralığında 18 kız evladımızın ligde oynadığı, toplamda 70 sporcusuyla Türkiye hentbolunun geleceği olarak görülen bir takım. Daha önce 2 defa Süper Lig'e çıkmış ikisinde de sahipsiz kalmış, başka takımların milyonlar harcayarak yapamadıklarını çok küçük rakamlara yapmasına rağmen bir türlü gerekli ilgi ve alakayı bulamamış bir takım” dediler.

"HEDEFİMİZ İLK 6"

İkili, ligde şehri temsil etmek adına desteğe ihtiyaçları olduğuna değinerek şunları söyledi: “Bu yıl 15 Ekim 2022 tarihinde başlayacak ve 22 takımın yer aldığı Kadınlar Hentbol 1. Ligi’nde oynamak için temmuz ayında hazırlıklara başladık. Hedefimiz Play-Off gruplarına kalarak ligi ilk 6 sıra içinde tamamlamak. Sezona yeni projeyle başlamak istedik. Şehrimizi bu ligde temsil edebilmek ve daha büyük hedefler koyabilmek ekonomik anlamda kulübümüze yük getiriyor. Bu nedenle diğer spor branşlarında olduğu gibi sponsor desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Eşdeğer bir takım bu lig için yaklaşık 1,5 - 2 milyon TL bütçe ayırması gerekirken sporcularımızın tamamı kendi oyuncumuz olması nedeniyle tüm giderler dahil yaklaşık 600 bin TL’ye ligi tamamlamayı planlıyoruz”

Canik'te öğrenciler yeteneklerini keşfedecek Canik'te öğrenciler yeteneklerini keşfedecek

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.