doğa samsun surucu kursu cemre
 
5s dikey arslan bilgi

Samsun Halk Sağlığı Başkanı Hatice Öz’den Korkutan Açıklamalar! Kapanmalar İçin Tarih Verdi: ‘Böyle Devam Ederse…’

samsun-halk-sagligi-uzmanindan-korkutan-aciklamalar
Daha Fazla Göster

Samsun Halk Sağlığı Başkanı Hatice Öz’den Korkutan Açıklamalar! Kapanmalar İçin Tarih Verdi: ‘Böyle Devam Ederse…’ Samsun Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Öz, vaka artışının devam etmesi halinde Eylül’de kapanmaların yeniden başlayacağını söyledi, gençleri aşı olmaya davet etti.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantısında konuşan Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hatice Öz, Koronavirüs salgını ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

WhatsApp Image 2021 07 29 at 10.54.14 1 Ana Manşet

AŞILANMAK ÇOK ÖNEMLİ

Kentte aşı kampanyası başlattıklarını ve özellikle gençlerin aşı olması gerektiğinin altını çizen Hatice Öz, “El birliği ile gençleri aşı noktalarına getirmeliyiz. Bunu sağlayabilirsek mavi illerden birisi oluruz. İlçelerimizden Yakakent mavi. Diğer ilçelerinde mavi olması için desteklerinizi bekliyoruz. Geçen sene okullar açıldı. 15 gün sonra okulları kapattık. Bunu önlemenin tek yolu gençleri ve öğretmenleri aşılamak. Dolayısıyla herkesin aşılanması çok önemli. ‘Bana bir şey olmaz’ diyen çok. Nereden bileceğiz taşıyıcı olmayacağınızı. Sevdiklerimizi vw çevremizdekileri korumak için aşı olmalıyız. Ekipman ve malzeme olarak her şeye hazırız. Yeter ki Samsun’u aşılayalımm” ifadelerini kullandı.

AŞI OLMAYANA YASAK GELEBİLİR

Delta varyantının arttığını kendisinin de aldığı tüm tedbirlere rağmen Kovid-19’a yakalandığını ifade eden Dr. Öz, aşı olmayanlara yönelik dünyada farklı yasakların uygulandığını Türkiye’ de aşı olmayanların sinemaya, tiyatroya, AVM’lere ve toplu alanlara alınmaması ile ilgili bir sürecin yaşanabileceğine işaret etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir