banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

'Zor günde vatandaşın yanındayız'

banner1357

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok,cenaze hizmetleri çalışmalarını anlattı.

SAMSUN HABER 21.01.2019, 17:12
'Zor günde vatandaşın yanındayız'
banner1353
banner1375

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, taziye çadırlarını Karadeniz’de ilk kez Samsun’da gündeme getiren belediye olduklarını belirterek, "İlkadımlı hemşehrilerimizle doğumdan ölüme kadar hayatın her anında bir arada olarak büyük bir aile oluyoruz” dedi. 

ZOR GÜNDE VATANDAŞIN YANINDAYIZ
İnsanoğlu için yakınını kaybetmek, yaşanan en acı duygulardan birisi olduğuna dikkat çeken Başkan Tok, “Bu acıya bir de cenaze için yapılması gerekenler eklenince, zaman zaman sıkıntılı durumlar yaşanabiliyor. Cenaze sahibi ailelerimiz yazın sıcak, kışın soğuk ve yağışlı havalarda evlerin yetersiz kalması nedeniyle zor durumda kalabiliyordu. Tüm bu sıkıntılara çözüm sunan çalışmalarımız ve hizmetlerimizle vatandaşımızın zor gününde yanındayız. Sosyal belediyecilik anlayışımızla baş sağlığı dilekleri için cenaze yakınlarına misafir olan vatandaşlarımızı İlkadım Belediyesi olarak bizler ağırlıyoruz. Böylelikle vatandaşımızın en acılı gününde yanlarında olarak acılarını bir nebze de olsa azaltmayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

VATANDAŞIN ACISINI HAFİFLETEN HİZMETLER

Taziye çadırlarını Karadeniz’de ilk kez Samsun’da gündeme getiren belediye olduklarını kaydeden Başkan Tok, “Biz, cenaze sahibi sadece cenazesinin acısını yaşasın, ikramla, masayla, sandalyeyle uğraşmasın, bunların tamamını biz İlkadım Belediyesi olarak üstlenelim diyerek vatandaşımızın acısını hafifleten hizmetler sunuyoruz. Her ayrıntıyı düşünüyoruz. Cenazenin nakli, yaz ve kış şartları için kurulan taziye çadırları, çeşitli ikramlar, görevlilerimizce okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duaların yanı sıra şehir dışında yapılacak definler için cenaze nakil araçlarımızı tahsis ediyor, cenaze yakınları için otobüsleri vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Bunun yanı sıra hem şehir dışında yapılacak definler için araçlarımızı tahsis ediyor hem de ilçelerde gerçekleşecek definler için otobüslerimizi vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. İlkadımlı hemşehrilerimizle doğumdan ölüme kadar hayatın her anında bir arada olarak büyük bir aile oluyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Şubat 2020
İmsak 05:43
Güneş 07:08
Öğle 12:53
İkindi 15:55
Akşam 18:27
Yatsı 19:47