Hilas Otel

Çelik İnşaat

Zihni Şahin'e 'siyasi tezgah' mı var?...

Samsun'da göreve geldiği günden bu yana halkın sevgi ve saygısını kazanan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in, AK Parti'den aday gösterilmemesine rağmen "Partimin hizmetindeyim" açıklamasını görmemezliğe gelip, onun başka partilerle ilişkisi varmış gibi yapılan haberler, "Zihni Şahin'e siyasi tezgah" olarak yorumlandı. Bu tür haberlerin yaygınlaştırılmasındaki amacı hisseden ve bundan rahatsızlık duyan Büyükşehir Başkanı Zihni Şahin'in dün akşam saatlerinde sosyal medyadan paylaştığı açıklamanın da bazı basın yayın organlarınca dikkate alınmayışı "siyasi tezgah" ihtimalini kuvvetlendirdi.

Zihni Şahin'e 'siyasi tezgah' mı var?...

Samsun Büyükşehir Başkanı Zihni Şahin, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Demir'in ziyareti sırasında yaptığı, Samsun Gazetesi ve sosyal mecralarda da yer alan açıklamasında şöyle demişti: “Göreve geldiğimizden beri çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yetkililere ve halkımıza mahcup olama adına çalışmalarımızı sürdürdük. Bu zamana kadar da partimizin zarar göreceği hiç bir açıklama yapmadık. Bizde kızmak, küsmek olmaz, partimin hizmetindeyim. Süreçte yarışmalar oluyor ama sonunda karar verildikten sonra bizim şahsımıza yakışmayanı yapmadık, yapmayız da. İnşallah memleketimiz için hayırlı olur.” 

NEDEN DİKKATE ALINMADI?
Partisinin hizmetinde oldruğunu net bir biçimde açıklamasına rağmen Zihni Şahin'in başka partilerle ilişkilendirmeye yönelik çalışmalar, Şahin'in dün akşam kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla adeta çürütülmüştü.
Zihni Şahin, dün akşam sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

"SAYGIDEĞER HEMŞERİLERİM, Bazı basın yayın organlarında başta adaylık durumum olmak üzere siyasi içerikli haberler yer almaktadır. Bu konularda basınımıza bir açıklamam olmamıştır. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığım konusu dahil siyasi gelişmeler hakkında herhangi bir açıklama yapmam gerektiğinde saygıdeğer hemşerilerimizi en açık şekilde bilgilendirmek görevim ve boynumun borcudur. Samsunumuza ve insanlarımıza sevdalı birisi olarak böyle bir anlayışın sahibiyim. Benim anlayışıma göre Siyasi partilerimiz demokrasimizin teminatı ve vazgeçilmez unsurlarıdır. Önce Bafra Belediye Bakanlığı sonrada Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığımız sırasında insanlarımıza ve şehrimize hizmet ederken hiçbir hemşerimin siyasi görüşüne bakmadım. Tek derdim hizmet etmek olmuştur. Samsunlu hemşerilerimin bu anlayışımı bildiğini ve inandığını görmekteyim. Bundan çok mutluluk ve onur duymaktayım. Bu vesileyle tüm hemşerilerime çok teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Samsun Gazetesi'nde "Hayal ürünü" manşetiyle çıkan habere karşılık, Şahin'in sosyal medyadaki bu paylaşımını görmemezliğe gelen bazı basın yayın kuruluşları, Şahin'in hem ziyaret hem de dün akşam ki sosyal medya hesabındaki açıklamalarını da dikkate almadı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref oğuz.
Şeref oğuz. - 6 ay Önce

Herzaman ve her koşulda başkanımızın yanındayız.

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308