banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Zeybek: Samsun'a ihanet etmeyin - Samsun Haber

banner1357

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde inşaatı devam eden BES'e ilişkin uygulama imar planı teklifinin Büyükşehir Meclisi'nde kabul edilmesini eleştiren CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Bu şehri yönetme iddiasında olanlara bir kez daha sesleniyorum; şehrimize ihanet etmeyi bırakın" dedi.

SAMSUN HABER 16.10.2019, 15:32
219
Zeybek: Samsun'a ihanet etmeyin - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba İlçesi'nde inşaatı devam eden BES'e ilişkin uygulama imar planı teklifinin Büyükşehir Meclisi'nde kabul edilmesini eleştirdi. Zeybek, "Bu şehri yönetme iddiasında olanlara bir kez daha sesleniyorum; şehrimize ihanet etmeyi bırakın" dedi.

SANTRALİ YAPTIRMAYACAĞIZ

Alınan kararla, Samsun'un dinamiklerinin hiçe sayıldığını vurgulayan Zeybek, "Uzman birçok insan bu santralin zararından defalarca söz etti. Bununla birlikte özellikle yöre halkı santrale karşı çok önemli bir mücadele içinde. Biz tüm bunları yok sayarak, böyle bir kararın altına nasıl imza atarsınız? Bir kez daha gördük ki, Samsun'da halkın taleplerine değil, birkaç çıkar çevresinin menfaatlerine gröe karar verildi. Santralin başından beri o bölgede yapılmasına karşı olduğumuzu dile getirdik. Şehrimizin bu santrale ihtiyacı varsa, tarım ve yaşam alanları dışında oluşturulabilecek çok fazla yer vardı. Neden bu bölgede ısrar ediliyor? Bu sorunun cevabını bu şehri yönettiği iddiasında olanlar çıkıp cevap vermeli. Alınan bu karar, acilen gözden geçirilmeli. Bu kadar ağır bir tesisi Çarşama Ovamızın göbeğine yapılması şehrin geleceğine ihanettir. Tüm STK'lar ve halkımızla bu santralin o bölgeye yapılmaması için elimizden geleni yapacağız. 'Ben istediğim her şeyi yaparım' demek doğru değil, bunu size yaptırmayacağız" diye konuştu. 

Yorumlar (1)
55 9 ay önce
Günaydın beyefendi hancioglu bir aydır mücadele ediyor sizin Sesiniz yeni çıkıyor
banner1474
23°
açık
Namaz Vakti 02 Temmuz 2020
İmsak 02:59
Güneş 04:59
Öğle 12:44
İkindi 16:44
Akşam 20:19
Yatsı 22:10