banner1320

Zeki Yumbul: Vergi bilinci gelişecek

Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul, "Toplumda vergi bilincini geliştirmek adına sadece Vergi Haftası'nda değil yıl boyunca çeşitli çalışmalar yapıyoruz" dedi.

banner1314

25 Şubat -3 Mart 2019 tarihleri arasında kutlanan '30. Vergi Haftası' kapsamında Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret etti.

HEDEF; BİLİNÇLİ TOPLUM
1990 yılından beri kutlanan Vergi Haftası'nın ülkemize hayırlar getirmesini temenni eden Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul, "Vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulmasını, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesini hedefliyoruz. Mükelleflerin ise vergiye gönüllü uyumunun sağlanmasını amaçlıyoruz. Toplumda vergi bilincini geliştirmek adına sadece Vergi Haftası'nda değil yıl boyunca çeşitli çalışmalar yapıyoruz" dedi.

ETKİN İLETİŞİMLE ÇÖZÜM
Yapacakları ziyaretlerle vergi bilincini Samsun'da en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Yumbul, "Üniversitede panel yapmayı düşünüyoruz. Okullarda ise öğrencilerle bir araya gelerek erken yaşta vergi bilincini onlara aşılamak istiyoruz. STK'lar ve ortak paydaşımız olan mükelleflerimizi de ziyaret ederek sorunlarını ve önerilerini dikkate alıp, bu noktada etkin bir iletişimle çözüme ulaşmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Haber: Mustafa TOGUR, Ekrem ASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300