Hilas Otel

Çelik İnşaat

Yusuf Ziya Yılmaz'a Usta salvosu

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, "Yusuf Ziya Yılmaz, kıyı şeridinde şehircilik anlamında güzel işler yaptı ancak sanayi ve ticaretin önünü hiç açmadı. Ticaretin önünü açmamız lazım" dedi

Yusuf Ziya Yılmaz'a Usta salvosu

Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Havza’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Usta, "Büyükşehir belediye başkanı olarak fabrika yapacak değiliz ama yatırımcı çekeceğiz" diye konuştu.

YILMAZ SANAYİNİN  ÖNÜNÜ AÇMADI

Usta, Samsun’un yüksek iş gücü potansiyeline sahip olduğunu belirterek, "Ancak bu sermaya iyi değerlendirilemiyor. Gençleri sürekli göç veriyor. Büyükşehir belediye başkanı olarak fabrika yapacak değiliz ama yatırımcı çekeceğiz. Yusuf Ziya Yılmaz, kıyı şeridinde şehircilik anlamında güzel işler yaptı ancak sanayi ve ticaretin önünü hiç açmadı. Ticaretin önünü açmamız lazım. Samsun’u bu şekilde geliştirmek mümkün. Medikal alet konusunda Samsun'da ciddi bir potansiyel var ama katma değeri yüksek ürün üretemiyoruz. İleri teknoloji alanında kanun teklifimiz oldu ama Samsun milletvekilleri sahip çıkmadığı için teklif reddedildi. Aynı akşam Trabzon ve Zonguldak’ın kanun teklifini geçirdiler" dedi. 

GÖÇ ÖNLENMELİ
Samsun’un sahipsiz kaldığını savunan Usta, "Samsun’un siyasetçileri Samsun’a sahip çıkmıyor. Bu nedenle de sürekli geriye gidiyoruz. 2014'te kişi başına düşen gelirde 38. sırada iken, 2017'de 43. sıraya geriledik. Büyükşehir olarak üretilen ürünlerin pazarının oluşturulması lazım. Kenevir üretimi önemli ama kenevirin işlenmesi ve kullanılmasını sağlayacak fabrikalarımız yok. Bölgedeki fakirliği azaltacak, göçü durduracak projeleri hayat geçirmek istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 19:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 ay Önce

Evet cok dogru tespit sayin usta samsuna ve ilcelerine kimse bisey yapmadi gencler issiz

Samsunduruşu
Samsunduruşu - 2 ay Önce

Sayın usta devletin ve belediyelerin görevi fabrika kurmak değil. Fabrika kuranlara destek vermektir. Anlaşılan sizde boş işlerin peşindesiniz.

SIRADAKİ HABER