Hilas Otel

Çelik İnşaat

Yüksek fiyatlar Samsunlu sevgilileri de vurdu!

Çiçekçi Zafer Ünal, önceden Samsunlu vatandaşların Sevgililer Günü’nde sevgililerine veya eşlerine artan çiçek fiyatlarından dolayı buket gül yerine tek gül hediye ettiklerini belirtti.

Yüksek fiyatlar Samsunlu sevgilileri de vurdu!

Yarın 14 Şubat Sevgiler Günü olarak kutlanacak. Özel günlerin olmazsa olmazı çiçekte yapılan zamlardan nasibini aldı.Samsunlu çiçekçiler, eskiden sevgililerin buket halinde gül aldığını, son zamanlarda ise tek gül almayı tercih ettiğini söylüyor.


GÜLÜN TANESİ 10 LİRA

Çiçekçi Zafer Ünal, “Çiçek fiyatları geçen seneyle aynı. Piyasadaki durgunluk bizleri de etkiledi. Sevgililer Günü'nde en çok kırmızı gül daha sonrada beyaz ve mavi gül gidiyor. Orkide satışlarımız da oluyor. Gülün tanesini 10 liradan satıyoruz. Orkide fiyatları ise 150 lira. Papatyanın demeti ise 50 liradan başlıyor. Vatandaşlar en çok tek gül almayı tercih ediyor. Bundan önceki sevgililer gününde demet demet gül alınıyordu. Şimdi ise genelde tek gül alıyorlar” diye konuştu.


FANUSLU ÇİÇEKLER MODA
Bu sene bazı sevgililerin teraryum almayı tercih ettiği belirten Ünal son olarak, “Çiçek haricinde teraryum almayı tercih edenler de oluyor. Sevgililer arasında bu sene oldukça moda. Cam fanusların içerisinde çeşitli materyaller konularak güzel görseller oluşturuyorlar. En küçük teraryum 100 liradan başlıyor, boyutuna göre 300 liraya kadar çıkabiliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER