banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Yılmaz: Başarı hikayelerine şehirlerimiz de katılmalı

banner1357

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Yerel yönetimler öteleyen değil anında çözen, sorun oluşmadan gideren, gelecek planlamalarını çok iyi yapan, halk ve değerler odaklı bir yönetim tarzı sergilemelidir" dedi

SAMSUN HABER 22.09.2019, 15:22
Yılmaz: Başarı hikayelerine şehirlerimiz de katılmalı
banner1353
banner1375

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Afyonkarahisar'da Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.
Erzurum, Şanlıurfa, Nevşehir ve Bursa'nın ardından Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın beşincisi Afyonkarahisar'da yapıldı. Toplantıda 135 belediye başkanı, il genel meclis başkanları, il başkanları, il yerel yönetimler başkanları, il kadın ve gençlik kolları yerel yönetimler başkanı hazır bulundu. AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, toplantıda "Tecrübe Paylaşımı" konu başlığı altında konuşma yaptı.

ÖTELEYEN DEĞİL SORUN ÇÖZEN 
"Şehir de gönüller de nakış gibi işlenmeli. Bu bizim çalışma prensibimiz olmalı" diyen Yılmaz, yerel yönetimlerin öteleyen değil anında çözen, sorun oluşmadan gideren, gelecek planlamalarını çok iyi yapan, halk ve değerler odaklı bir yönetim tarzı sergilemesinin her alanda büyük kazanımlar sağlayacağını ifade etti.

BÜYÜK HEDEFLER KONULMALI
Şehirlerin dinamik, sinerji noktalarının çok iyi belirlenmesi ve ihtiyaçların tespitinin eksiksiz yapılması, ekonomi başta olmak üzere vazgeçilmez zaruri unsurlara odaklanılması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "Yerel yönetimler kentle vatandaşlarla bir bütün olmalı. Halkımız yerel yönetimlerden çok şeyler bekliyor. İhtiyaçlar doğrultusunda bir çalışma sistematiği oluşturarak, önceliklerden başlayarak  en iyi kent yönetimine odaklanılmalı. Nasıl Güçlü Büyük Türkiye gibi bir hedef koyulmuşsa şehirlerimizde kendine büyük hedefler koymalı" diye konuştu.

Yorumlar (1)
Misafir 5 ay önce
Siz onu gelin şehrinizin başkanınız anlatın tecrübeleri 20 yıl heba olmuş diye bagırıyolar
banner1474
açık
Namaz Vakti 18 Şubat 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:54
İkindi 15:49
Akşam 18:19
Yatsı 19:39