banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Yeni nesil Toyota Corolla'nın tanıtımı Samsun'da yapıldı

banner1357

Samsun'da, 12. nesil yeni Toyota Corolla'nın tanıtımı  Samsun Toyota Plaza Derindere Koçak'ta görkemli törenle gerçekleştirildi.

SAMSUN HABER 14.02.2019, 10:16 14.02.2019, 11:50
banner1353
banner1375

Dünyada üretilmeye başlandığı 1966 yılından bugüne 46 milyon adetten fazla kez tercih edilen 'efsane model' Corolla'nın 12. nesli, Samsun Toyota Plaza Derindere Koçak'ta düzenlenen törenle tanıtıldı.  Toyota Plaza Derindere Koçak Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif Koçak, açılış öncesi yaptığı konuşmada, bu anın uzun süredir sabırsızlıkla beklendiğini vurguladı. Koçak, Toyota Corolla'nın hibrit versiyonunun Türkiye'de üretilecek olmasının, heyecanlarını bir kat daha arttırdığını belirtti. 


YENİ COROLLALAR TESLİM EDİLİYOR
Türkiye'de üretilen yeni Corolla'ları yarından itibaren teslim etmeye başlayacaklarını ifade eden Koçak, şöyle konuştu:

"Dünyada 1966 yılından beri 46 milyondan fazla üretilen ve en çok tercih edilen otomobil ünvanını elinde bulunduran Toyota Corolla şimdi daha çok gösterişli ve dikkat çekici bir görünüm kazandı. Şık, konforlu, yıllardır beklenen Sunroofu ve tüm güvenlik sistemleri üzerinde. Yeni Corolla'nın hibrit versiyonunda standart olarak sunduğumuz en gelişmiş güvenlik sistemlerini içeren Toyota Safety Sense, kaza yapma ihtimalini en aza indirirken, yüksek teknolojisiyle hem sürücüler hem de yayalar için güven veriyor. Uzun zamandır Corolla tutkunlarının merakla beklediği elektrikli açılabilir sunroof da 12. nesil Corolla ile birlikte sizlerle buluşuyor. Üstün sürüş dinamikleri lüks ve fonksiyonel kabini, sıra dışı tasarımı, üstün teknolojik özellikleriyle prestiji ortaya koyan Toyota Corolla'yı kullanmak büyük bir ayrıcalık olacaktır."

FIRSATI KAÇIRMASINLAR
Yılın ikinci çeyreğinde Hatchback modelinin de satışa çıkacağını söyleyen Koçak, "Akabinde Toyota camry modelini Türkiye pazarına sokacağız. Daha sonra da hafif ticari ve panelvan modeli araçlarımız gelecek. Bizim için bu yıl çok şanslı bir yıl olacak. 31 Mart'a kadar devletimizin vermiş olduğu yüzde 15 ÖTV, yüzde 17 KDV desteği gibi fırsat var. Vatandaşlarımızın bu fırsattan faydalanmasını istiyorum. Mart sonu ardından fiyatlar baya bir yukarılara çıkabilir" dedi. 


 
Koçak, dünya üzerinde Toyota markalı 13 milyonu aşan hibrit modelin olduğunu, yeni Corolla ile her binek modellerinin bir hibrit versiyonunun bulunduğunu ve marka olarak 2020 yılı için planladıkları bu durumu Türkiye'de 2019'da gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından yeni Toyota Corolla'nın tanıtımı gerçekleştirildi.  


Haber: Uğur ATICI - Hande ONAT

Yorumlar (0)