banner1320

Yeni Dünya Vakfı kolları sıvadı

Yeni Dünya Vakfı Samsun Temsilcilik Kurulu Başkanı Osman Çetinkaya, "Vakıf demek,  kardeşlik ve paylaşmaktır.  Vakıf olarak, maddi sıkıntılar yaşayan öğrencilerimize destek olmak için ilk olarak güvenli ve sağlıklı yurtlar açacağız" dedi

banner1314

Samsun'da faaliyetlerine devam eden Yeni Dünya Vakfı, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere sağlıklı ve güvenli ortam sağlamayı hedefliyor. Yeni Dünya Vakfı Samsun Temsilcilik Kurulu Başkanı Osman Çetinkaya, vakıf çalışmaları ve yürütülen faaliyetlerle ilgili Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. 

PROJELERİMİZ VAR 
Yeni Dünya Vakfı Samsun Temsilcilik Kurulu Başkanı Osman Çetinkaya, yurt oluşturma konusunda çalışmalarının olduğunu belirterek, "Vakfımız İstanbul merkezli çalışan bir vakıf.  Vakıf Kültürü, Osmanlıdan kalma bir kültürdür. Anlamına baktığımız zaman ise vakıf kardeşlik ve paylaşmak demektir. Bizde bu vesileyle  Samsun'da temsilcilik çalışmalarımızı yürütüyoruz.  İlk olarak temsilcilik binamızı organize edip yönetim kurulumuzu belirleyeceğiz.  Akabinde yurtla ilgili çalışmalar başlayacak.  Gerek bina temini, gerekse yeniden bina yapmakla ilgili projeler olacak.  Kamu yararına bir vakıf olduğumuz için belediye ya da valilikten atıl durumda olan, özel ya da resmi binaları devir alıp canlandıracağız" dedi. 

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ 
Maddi durumu yetersiz olan öğrencilere sağlıklı ve güvenli bir ortam hazırlanacağına değinen Çetinkaya, "Yeni Dünya Vakfı özellikle öğrencilerin  tüm gereksinimle ilgilenen bir vakıf olarak faaliyet göstererek, yardımcı olacak.  Standart bir yurt değil,  güvenli , sağlıklı  ve ev ortamı gibi bir yurt planlaması yapıyoruz.  Ayrıca yurtlarımızı kız ve erkek olarak ayrı ayrı faaliyete geçireceğiz.  İnşallah Samsun'a yakışır bir şekilde öğrencilerimize, en iyi şekilde katkıda bulunmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Merve İLHAN , Hande ONAT 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300