banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Yaz aylarının gözdesi ilçede mikrofonları halka uzattık: 'Atakum'un sorunları neler?'

Samsun’da ilçe ilçe sokağın nabzını tutan Samsun Canlı Haber ve Samsun Gazetesi ekibi, Atakum İlçesi’nde vatandaşlara mikrofonlarını uzattı

SAMSUN HABER 09.07.2018, 11:50 09.07.2018, 15:38
banner1343

Atakum İlçesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen ekibimiz, “Sizce Atakum’un en önemli sorunu nedir?” diye sordu. Atakumluların büyük bir bölümü, Atakum’da  arıtmadan meydana gelen pis koku yanıtını verirken, bir kısım ise  denizin temizlenmesini, otopark problemleri yanıtını verdi. Çoğu vatandaş da Atakum’da göze çarpan bir sorun olmadığını belirtti

CENNET GİBİ İLÇE
Kubilay KULUÇ: Ben Atakum ‘un bir sorunu olduğunu düşünmüyorum. Samsun’un en güzel ilçesi. Bu yüzden burada şu anlık önemli görebileceğim bir sorun yok. Ben belediye evlerinden geliyorum. Atakum cennet gibi bir yer.

ATAKUM’DA PİS KOKU İSTEMİYORUZ
Oğuzhan ÖZTANIR: Atakum ilçesinin en büyük sorunu koku. Ve Atakum ‘un göbeği burası. Kokunun gelmesi en büyük eksiklik olarak görüyorum. 

ARITMA KOKUSUNA SON VERİLMELİ
Beytullah HAKKI: Arıtmadan gelen koku insanın sinirlerini bozuyor. Düşünsenize Samsun’un en güzel ilçesinde yaşıyorsunuz ve pis bir koku çekiyorsunuz içinize. Bu koku işine bir çözüm bulunmalıdır. Ama normalde en güzel ilçe Atakum yine de. Sadece bu sorunlar çözülmeli.

EN GÜZEL İLÇE
Damla KIR: Atakum çok güzel bir yer. Ben bir sorun göremedim. Yozgat’tan geliyorum normalde. Ama her Samsun’a geldiğimde ilk gelip gördüğüm yer Atakum. Çok beğeniyorum Samsun’un bu ilçesini. 

HERKESİN ATAKUM’U GÖRMESİ GEREKLİ
Doğan DEMİROK: Samsun’un en büyük problemi atraksiyon olmamasıdır. İnsanlar sakin sakin yürüyorlar. Tabi bu durumun hoşuna gidenlerde olabilir. Sakin bir hayat isteyenlerin hoşuna gidiyor olabilirler. Sonuçta kalabalık olmaması gerekir. Güzel bir ilçe. Çok beğendim Samsun’u. Herkese Samsun’a gelip Atakum ‘u görmesini isteyeceğim. 

VATANDAŞLAR ÜZERLERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMALI
Ali KURT: Atakum ‘un biraz daha temiz olmasını isterdim. Tabi belediyeyi suçlamıyorum. İnsanlar pis. Yediğini içtiğini atıyorlar sonra temizlenmesini istiyorlar. Atakum ‘un biraz da yeşile önem vermeleri gerekmektedir. Piknik yapacağımız, bir ağacın gölgesinde oturup dinleneceğimiz yerler olsa çok güzel olur. Ama Atakum yine de Samsun’un en gözde ilçesidir. 

ATAKUM YAŞANILACAK BİR YER
Sadi DİRİCAN: Atakum çok güzel bir ilçe. Ufak tefek sorunları illaki vardır. Ama ben gözle görünen bir sorun çok göremiyorum. Güzel bir ilçe.

ATAKUM’UN SORUNU YOK
Dilek SEZERER: Atakum çok güzel bir ilçe. Biz şehir dışından geliyoruz ve buraları çok beğendik. Sahili denizi ağaçlık yerlerini çok güzel. Hatta ilerde buraya taşınabiliri bile. Çok beğendim Atakum ‘u. 

KOKUYU GİDERMELERİ GEREKMEKTEDİR
Radife ÖNDAY: Atakum çok güzel bir yer. Ama önemli sorununa gelirsek, lağım suları denize akıyor. Sahil boydan boya kötü bir koku kaplanmış. Buna bir çözüm gerekli. Çocuklarımızı denize sokamıyoruz güvenli bir şekilde. Bunlara önlem alınırsa daha da güzel olacaktır. Kokuya çözüm bulmaları gerekmektedir. 

GENELE BAKILDIĞINDA MUHTEŞEM BİR İLÇE
Ertuğrul KARA: Atakum’da fazlasıyla gereksiz yapılaşma var. Her taraf beton oldu. Ama bunun dışında başka bir sorunu da yok. Normalde genele baktığınızda güzel bir ilçemiz. 

DENİZİMİZ TEMİZLENSİN
Hüseyin TÜRKER: İnsanlar denize giriyor Atakum’da. Denizin ben kirli olduğunu düşünüyorum. Deniz kirliliğine çözüm bulunursa Samsun için çok güzel olur. Biz vatandaşlar mutlu oluruz. 

YAŞANACAK YER, ATAKUM
Abdullah ERCAN: Samsun’un en güzel ilçesi. Ve ben önemli bir sorun göremiyorum. Çok güzel bir yer. Kenarlarda oturuyoruz, yazın denize giriyoruz. Çok güzel bir ilçe. 

ACİL SERVİS AÇILMALI
Bahadır YENER: Sadece Atakum’a acil servis açılmasını istiyorum. Yoksa harika bir ilçe Atakum. 

HARİKA BİR İLÇE
Rıza DOĞAN: Çok güzel Atakum. Ben önemli bir sorunu olduğunu düşünmüyorum. Vatandaşlar için çok güzel bir yer. 

SOKAK LAMBALARI
İbrahim KAPAN: ben Atakum ‘un en önemli sorunu sokak elektrikleri. Benim mahallemde yanmıyor ışıklar. Bu benim için bir soru teşkil etmektedir. 

OTOPARKIN PARALI OLMASI
Kenan BAYAR: Atakum’ un en büyük sorunu otopark sorunu. Her yeri paralı yaptıkları için insanlar arabalarını nereye ve ne kadar süre ile koyacağını bilemiyor. Her gün otoparka para dayanmaz. Buna bir çözüm gerekli diye düşünüyorum.

Röportaj: Deha İŞLER - Mustafa TOGUR

Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 23 Eylül 2019
İmsak 04:50
Güneş 06:15
Öğle 12:32
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:59