Yatırımcılara müjde: Havza OSB'ye yüzde 80 arsa hibesi

Havza TSO Başkanı Erkan Acar, Havza OSB'ye yatırım yapmak isteyenlere arsanın yüzde 80'inin ücretsiz tahsis edeceğini bildirdi

Yatırımcılara müjde: Havza OSB'ye yüzde 80 arsa hibesi
banner1314

Havza Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Erkan Acar,  dördüncü kademe yatırım bölgesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) arazi tahsislerinde uygulanan yüzde 70'lik hibe desteğinin yüzde 80'e yükseltildiğini belirtti.  

HER TÜRLÜ KOLAYLIK SAĞLANACAK
Hibe oranının artması ile Havza OSB'de arsa tahsislerinde kolaylık sağlandığını dile getiren Acar, "Örneğin bin metrekarelik bir arsanın tahsis bedeli 50 bin lira. Önceden yüzde 70 hibe ile bu fiyat yatırımcı için 15 bin liraya düşmekte idi. Şimdi ise arsa tahsis bedeli 10 bin liraya düşmekte. Bu, yatırımcılarımız için önemli bir fırsat. İnşallah yasal süreçlerin tamamlanması sonrası Havza'da iki önemli firma yatırımlarına başlayacak ve ilçemizde en az 500 kişiye iş sahası açılacak." dedi.

Acar, Havza OSB'nin ilçedeki göç ve istihdam sorununu çözeceğini vurgulayarak, "İnşallah göç ve istihdam probleminden muzdarip ilçemiz OSB ile işsizlik sorunun ortadan kalktığı, göç alarak gelişen bir ilçe olacak. Yatırım yapacak iki firmamızın haricinde OSB'de yatırım yapmak isteyen firmalar ile görüşmelerimiz devam ediyor." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308