banner1496

banner1499

banner1334

Yaşar, Bakan Albayrak'a sordu: Selden sonra neler yapıldı? - Samsun Haber

banner1357

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplaması istemiyle sunduğu soru önergesinde, "Salıpazarı ve Terme'de yaşanan sel afetinin ardından hangi çalışmalar yapıldı?" dedi.

SAMSUN HABER 18.10.2019, 11:37
196
Yaşar, Bakan Albayrak'a sordu: Selden sonra neler yapıldı? - Samsun Haber
banner1353
banner1375

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Salıpazarı ve Terme'de yaşanan sel afetini TBMM gündemine taşıyarak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplaması istemiyle  soru önergesi verdi.
Yaşar, "Salıpazarı ve Terme ilçelerimizde ağustosta sel felaketi meydana gelmiş ve bu sel felaketinde çok sayıda köprü, ev, işyeri ve ekili alan zarar görmüştü. Çiftçimiz, esnafımız ve vatandaşımız zararlarının karşılanmadığını belirterek bankalar, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği gibi kurum ve kuruluşlar için borç ertelemesinin de yapılmadığından yakınmaktadır" dedi.

BÜYÜK ZARAR VERDİ
Yaşar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplaması istemiyle sunduğu soru önergesinde şu ifadelere yer verdi: Salıpazarı ve Terme ilçelerimizde sel felaketinden zarar gören kesimlere yönelik bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılmış mıdır, yapılmış ise bu çalışmalar nelerdir? Salıpazarı ve Terme ilçelerimizde sel felaketinde zarar gören çiftçimiz, esnafımız ve vatandaşımız; bankalar, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği gibi kurum ve kuruluşlara olan borçlarını faizsiz olarak ertelemeyi düşünüyor musunuz? Bu konuda herhangi bir çalışmanız var mıdır? Ayrıca, sel felaketi sırasında yıkılan evler, işyerleri ve köprüler ile sel felaketine neden olan dere yatakları konusunda bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılmış mıdır, yapılmış ise bu çalışmalar nelerdir?" 
 

Yorumlar (0)
banner1474
20°
açık
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:47
Güneş 05:29
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:52
Yatsı 21:27