banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Yaşam Parkı Engellileri Sevindirdi

banner1357

Atakum Belediyesi tarafından yaptırılan ve Kasım ayı içerisinde açılışı yapılması düşünülen Yaşam Parkı, kullanım uygunluğu, spor aletleri ve içerisindeki çok amaçlı salonları ile engellilerin beğenisini kazandı.

SAMSUN HABER 24.10.2012, 15:47 24.10.2012, 15:47
Yaşam Parkı Engellileri Sevindirdi
banner1353
banner1375
 İki rampa yapılan her yerin engeliler parkı diye tanıtıldığını belirten Amasiso 55 Engeliler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yaşar ve Üyeleri ise, “ Eğer onlar park ise bu bir komplekstir.10 Mayıs 2010’da Atakum’a geldik. O tarihten sonra örgütlenmeye çalışıyoruz. Şu ana kadar birçok alanda kayda değer başarılar elde ettik. Son başarımız ise bu parktır. Metin Burma Başkanımıza bize verdiği ve vereceği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisini mahcup etmeyeceğiz. Onun bize verdiği ilgiyi biz de üretken, topluma yararlı insanlar olarak geri vereceğiz. Burada çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz” dediler.

Başkan Burma ise, “Ben iddialı bir kişiyim. Her şeyin en iyisini yapmaya gayret ederim. Engelli arkadaşlarımızla uzun bir süredir birlikte çalışıyor, proje üretiyoruz. Bu birbirini anlamının ürünüdür. 4 dönüm civarındaki bu yere onlar için park yapmayı, içinde üretim de yapabilecekleri alanlar yaratmayı planladık ve bitirdik. Şimdi burayı onların mutluluk duyabilecekleri sıcak bir yuva haline getirmek için çabalayacağız. Güzel şeyler yapıldı, burada daha da fazla yapılmaya devam edilecektir. Burası onların evi, kendi yerleridir. Toplumun her kesime önem veriyor ve iletişim içinde olmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda Türkiye’de örnek teşkil ettiğimizi söyleyebilirim. Burası gelip eğlenilecek bir yer olmanın yanı sıra üretiminde yapılacağı bir yer olacaktır. Türkiye çapında bir araştırma yaptık, ondan sonra buranın inşaat çalışmalarına başladık. Güzel şeyler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Amacımız parkı işlevsel kılarak, sizin üretkenliğinizi desteklemektir. Bayramdan sonra Kasım ayı içinde Milletvekilimiz Şafak Pavey’in de katılımı ile buranın açılışını gerçekleştirmek istiyoruz. “ şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)