Hilas Otel

Çelik İnşaat

Yakakent yerel seçim anketi sonuçları

Yerel seçimlere 144 gün kala Samsun Canlı Haber TV’de seri halinde yayınlanan Seçime Doğru Programı’nın dünkü bölümünde Ondokuzmayıs, Bafra, Alaçam ve Yakakent ilçelerinde başkanların performansları ve seçmenlerin beklentileri masaya yatırıldı

Samsun Canlı Haber TV ekranlarında yayınlanan Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan'ın modaretörlüğünde gerçekleşen 'Seçime Doğru' programında Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Erdal Bozkurt, Samsun Medya Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun ve ORA Genel Koordinatörü Barış İpek, ilçelerdeki son durumu değerlendirmeye devam ediyor.

YAKAKENT BAŞKANINDAN MEMNUN

Yakakent İlçesi'nde yaşayan vatandaşların  büyük çoğunluğu ise başkanın iletişimini beğenirken ilçeye birçok hizmette bulunduğunu ve bu hizmetleri çok beğendiklerini ifade ederek, bir çok sıkıntıları ortadan kaldırmaya yönelik çalışmaları yürüttüğünü ifade etmektedirler. Ayrıca vatandaş başkandan ne istediyseler başkanın bu istedikleri geri çevirmediklerini söyledi.

İLETİŞİM KUVVETLİ
ORA Genel Koordinatörü Barış İpek, ilçede ilginç sonuçların ortaya çıktığını ifade ederek," Yakakent İlçesi'nin en büyük problemi ne diye sorduğumuzda yüzde 40 oranında yol, yüzde 38 oranında işsizlik yüzde 20 oranında su, ilgisizlik ise yüzde 2 oranında ortaya çıkmaktadır. Halk yüzde 50 oranında üretim yüzde 39 oranında turizm ve yüzde 11 oranında tarım alanlarıyla ilgili çalışmaların yapılmasını istiyor. Halkın yüzde 50'si ise aynı partiye oy vereceklerini ifade etmektedirler. İlçe sakinlerinin yüzde 60'ı belediyenin hizmetlerinden memnunken yüzde 56'sı başkanı başarılı bulmaktadır. Özellikle bu tatlı şirin kasabanın Sinop'a yakın olmasıyla turizm alanında faaliyetler istenmesinin normal olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

İLÇENİN TANITILMASI LAZIM
 Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun "İlk defa turizm alanında çalışmaların yapılmasını isteyen bir ilçe gördüm.  İlgisizliğin bu denli az olması bu ilçede bu anlamda önemlidir. Vatandaşların büyük bir kısmının başkandan memnun olması sevindirici bir durum. Sinop'a hafta sonu binlerce Samsunlu gidiyor eğer onları Yakakent giriş yapılabilmesi sağlayacak çalışmaların yapılması o ilçeyi kalkındıracaktır. Özellikle ilçenin tanıtımıyla ilgili çalışmaların daha fazla yapılması gereklidir" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 09:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa albayrak
Mustafa albayrak - 6 ay Önce

Yakakentimizi seviyoruz hüseyin kıymayı tekrar başkanımız ol masını istiyoruz.

SIRADAKİ HABER