banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Vezirköprü'de yol isyanı - Samsun Haberleri

banner1357

Samsun'da Vezirköprü-Havza arasındaki 34 kilometrelik yolun söz verilmesine rağmen yıllardır yapılmamasına tepki gösteren vatandaşlar, protesto eylemi yaptı. 

SAMSUN HABER 12.09.2019, 10:31
Vezirköprü'de yol isyanı - Samsun Haberleri
banner1353
banner1375

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde sık sık kazaların meydana geldiği Havza-Vezirköprü yolunun yıllardır yapılmamasına tepki gösteren bir grup vatandaş, karayolunda protesto eylemi yaptı. Vezirköprü'nün iktidara rekor düzeyde destek veren bir ilçe olduğunu hatırlatan vatandaşlar, "Başta Cumhurbaşkanımız olmaz üzere sayın valimiz lütfen sesimizi duy. Bu yolun bölünmüş yol olması için daha ne kadar can vermemiz gerekiyor" diye feryat ettiler. 

vezirköprü yol

KEMAL ZEYBEK MÜDAHALE ETTİ

Samsun'un Vezirköprü-Havza arasındaki 34 kilometrelik yolun verilen tüm sözlere rağmen halen yapılmamasına tepki gösteren vatandaşlar, ellerinde dövizlerle protesto eylemi yaptı. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in de destek verdiği protesto eylemine güvenlik güçleri ve Jandarma başlangıçta izin vermek istemedi. CHP'li Kemal Zeybek'in vatandaşların bu eylemi yapmak için kimseden izin almak zorunda olmadığını, 2911 sayılı toplantı, gösteri ve yürüyüş kanuna göre en doğal hakları olduğunu belirtmesinin ardından, güvenlik güçleri karayolu kenarında eyleme izin verdi.

vezirköprü yol

HER SONBAHAR MICIRLA KAPLANIYOR

Vezirköprü-Havza kara yolu Kızılcaören mevkiinde toplanan vatandaşlar adına açıklama yapan Fatih Aktaş, yol konusunda uzun yıllardır ciddi problemler yaşadıklarını söyledi. Vezirköprü-Havza karayolunun yapılmasının defalarca gündeme geldiğini belirten Aktaş, "Her defasında yetkililer, 'Çok yakında müjde vereceğiz, az kaldı, ihalesi oldu' dedi ama bu zamana kadar hiçbir sonuç alınamadı. Her sonbahar aylarında kara yolunu mıcırla kaplıyorlar. Mıcır yüzünden birçok sürücü hayati tehlike yaşadı. Her seçim dönemi bol bol vaatlerle gelen siyasi irade, bu konuya niçin çözüm bulmuyor?" dedi.

vezirköprü yol

DEFALARCA SÖZ VERİLDİ

Karayolları Genel Müdürlüğünce 10 Aralık 2015'te "Havza-Vezirköprü kara yolu bölünmüş yol olacak" denildiğini anlatan Aktaş, şunları kaydetti:
"Hatta dönemin kaymakamı, 'Vezirköprü-Havza arasına 34 kilometre bölünmüş yol yapılacak, Vezirköprü-Durağan arası virajlı kesimler için 50 kilometre yol yapılacak' diye müjde vermişti. İlçe halkı olarak sesleniyoruz; verdiğiniz sözleri tutun. Yarım kalan yolda her gün can ve mal kayıplı kazalar meydana geliyor. Yolun yapılması için insanların ölmesi mi gerekiyor? Yasalar çerçevesinde tepkimizi ortaya koyuyor ve diyoruz ki, Havza-Vezirköprü bölünmüş yolunu gündeme alın, ilçede turizmin gelişmesine katkıda bulunun. 30 yıldır yapılamayan bu yolu yapın, halkın geleceği ile oynamayın."

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in de katıldığı ve jandarma ekiplerinin önlem aldığı açıklamanın ardından katılımcılar dağıldı. Protesto eyleminde söz alan vatandaşlar, sık sık kazaların da meydana geldiği yolun yanı sıra Vezirköprü-Durağan yolunun da ihtiyaca cevap vermediğini belirterek yolun bir an önce yapılmasını istediler.

vezirköprü yol

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42