banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Vekaleten kurbanlıkta ETAŞ  güvencesi

banner1357

ETAŞ Et Ürünleri A.Ş, kendi yetiştirdiği hayvanları tüm dini vecibeleri yerine getirip güvenilir ve hijyenik bir ortamda kesimlerini yapıp, adaletli bir şekilde paketleyerek adrese kadar teslim ediyor.

SAMSUN HABER 27.07.2019, 12:26
banner1353
banner1375

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Türkiye'nin güvenilir et markası olan ETAŞ Et Ürünleri A.Ş kentleşmenin ve iş hayatının getirdiği yoğunluklar sebebiyle kurbanlıkları vekaleten kesiyor. 16 bin metrekare alana kurulu, hijyenik, birinci sınıf bir et entegre tesisi olan ETAŞ, kestiği tüm hayvanları dini vecibeleri yerine getirip, güvenilir ve hijyenik bir ortamda kesimlerini yapıp, adaletli bir şekilde paketleyerek, adrese kadar teslim ediyor.

HİJYENİK KESİM, ADELETLİ DAĞITIM 

ETAŞ Et Ürünleri A.Ş. Şirket Müdürü Arif Üyük, yerli besi yaptıklarını ve hayvanlarını kendi çiftliklerinde yetiştirdiklerini belirterek, "Amasya’da entegre kesimhanemiz bulunmakta. Kesinlikle yerli besi yapmaktayız. Bunun yanında perakende satış mağazalarımız var. Biz 9 sene önce mağazamızı açtığımızda müşterilerimiz 'etleriniz güvenilir ve lezzetli, size güveniyoruz, kurbanımızı keser misiniz' dediler. Bu işte otorite Diyanet İşleri Başkanlığı olduğu için, biz de kendilerine sorduk ve usulüne uygun vekaletenkurban kesmemizde bir sakınca olmadığını söylediler. Vatandaşlarımızdan vekaletlerini alıyoruz, her hayvan için 7'şer hisse şekilde hisselendiriyoruz. Bayramın ilk günü veteriner hekim eşliğinde, benim kontrolünde kesimler yapılıyor. Kesimlerin yapıldığı gün etleri dinlenmeye bırakıyoruz. Gece saatlerinde etleri Samsun’a getiriyoruz, parçalıyoruz ve adaletli bir şekilde paketleyerek sahiplerine ulaştırıyoruz" dedi.

KURBANLIK ALIRKEN DİKKAT

Kurbanlık alırken çok dikkatli olunmasını söyleyen Üyük, "Dinimiz kurbanlıkların kesilirken onlara eziyet edilmemesini söylüyor. Bunun manevi boyutunun yanında eğer hayvan kesilirken panik yaparsa vücudu asit salgılıyor ve eti sertleşip, ekşileşiyor. Kurbanlık alırken, dinimizin gerektirdiği bazı şartlar var. Büyükbaş hayvanlar 2 yaşından küçük olmamalı. Çok gelişmiş olması kaydıyla 1,5 yaşında da kesilebilir. Güvenilir ve bilinen kişilerden almalarında fayda var. Dişi kurbanlık almak her zaman için risklidir çünkü gebe olabilir" diye konuştu.

ÖEDEME KOLAYLIĞI

Vatandaşlardan vekaletlerini alarak veteriner hekim eşliğinde hijyenik bir ortamda kesimleri gerçekleştirdiklerini belirten Üyük, şöyle konuştu: "Samsun’da güvenilir, vekaleten kurban kesen arkadaşlarımız var. Bizde ETAŞ Et Ürünleri A.Ş. olarak bu işi yapıyoruz. Müşterilerimizin kurbanlarını kesmeye talibiz. İş yerlerimize gelerek ya da telefonla bize ulaşıp, kayıtlarını yaptırabilirler. Herhangi limit ya da kotamız yoktur. Arife günü akşamına kadar vatandaşlarımızdan müracaat alıyoruz. Ödemede de kolaylık yaparak vatandaşlarımızın kurban kesmelerine vesile oluyoruz."

Merve İLHAN, Ekrem ASLAN


 

Yorumlar (0)
sisli
Namaz Vakti 20 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40