banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Vali Osman Kaymak: İhracat rakamı Samsun'a yakışmıyor!

banner1475

Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsun'un ihracatı 450-500 milyon dolar civarında. Bu rakam çok düşük ve Samsun'a yakışmıyor" dedi

SAMSUN HABER 04.05.2018, 11:14
Vali Osman Kaymak: İhracat rakamı Samsun'a yakışmıyor!
banner1353
banner1375

Vali Osman Kaymak, Atakum İlçesi Yalı Kafe'de düzenlenen muhtarlar toplantısına katıldı. Vali Kaymak, toplantıda muhtarlara kimlik kartlarını dağıttı.  

TEK HEDEFİMİZ, HALKIN MUTLULUĞU
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı başlayan programda, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın konuşmalarının ardından muhtarlara hitap eden Vali Osman Kaymak, şunları söyledi:

“Muhtarların güçlü olması bizleri güçlendirir. Çünkü sonuçta biz bu millete hizmet ediyoruz. Bizim bütün hedefimiz ve amacımız halkımızı mutlu etmek o anlamda da bir sorun varsa o sorunun tespiti çözümü konusunda kim sorunun bir kenarından tutarsa o şüphesiz soruna katkı yapacaktır. 

ATAKUM'DA SAĞLIK HİZMETLERİ
Atakum ilçemiz Samsun'un çok gelişen ve tercih edilen bir ilçesidir.  Arkadaşlar daha yaşanılabilir bir çevre, daha yaşanılabilir kentler konusunda hep birlikte el ele çalışacağız. Atakum ilçemize Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet Binasının açılması ilçemiz adına çok güzel bir gelişme oldu. Sağlık Bakanımızın da ilimizden olması nedeniyle yeni 250 yataklı hastanenin de çalışmaları devam ediyor. İnşallah bunların yapılması halinde Atakum ilçesinin gelecekte sağlık sorunu olmayacaktır. 

Vali Kaymak ve protokol üyeleri tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki 41. Muhtarlar Toplantısı'nda muhtarlara müjdelediği yeni görev kimlik kartları Atakumlu muhtarlara dağıtıldı.

EĞİTİMDE ARSA SORUNU
Eğitimde ise ikili eğitimden tekli eğitime geçme konusunda Cumhurbaşkanımızın 2019 yılı sonu itibariyle bütün Türkiye'de ikili eğitimden tekli eğitime geçme konusunda bizlere talimatları var. Bu çerçevede ilimizde çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Okul inşaatları devam ediyor. Aslında para sorunumuz yok. Sıkıntımız arsa sorunudur. 

İHRACAT RAKAMI ÇOK DÜŞÜK
Şehrimiz hızla gelişen ve Karadeniz'in kuzeyi açılan bir kapısıdır. İhracat, ithalat ve ekonomik konusunda da Samsun potansiyeli yüksek olan bir ildir. Bu potansiyeli çok iyi kullanabilirsek göç veren değil göç alan ilk oluruz. Samsun'un ihracatı 450-500 milyon dolar civarında. Bu çok düşük ve Samsun'a yakışmıyor. O anlamda yeni yapılan Lojistik Merkezimiz, fuar merkezimiz ve yeni Organize Sanayi Bölgeleri ile Samsun'un istihdamda da belli bir seviyeye gelmesini istiyoruz. 

AİLE İÇİ ŞİDDET, UYUŞTURUCU...
Değerli muhtarlarımız yol, su ve kanalizasyon işleri için bize geldiğinizde bu işler belediyeler tarafından yapıldı ve yapılıyor. Şimdi artık sosyal sorunlar ve istihdama yönelik sorunlar öne çıkıyor. Biz çocuklarımıza iyi bir eğitim veremezsek ve bunlara iyi bir iş imkânı bulamazsak artık şehirler yaşanılmaz hale geliyor. Şehirlerde intihardan uyuşturucusuna, aile içi şiddet ve diğer konular artık baş edilemez hale geldi. Bu anlamda da muhtarlarımızın görevleri çok fazladır. Onun için muhtarlar mahallede devletin, valinin, kaymakamın ve belediye başkanının gözü kulağıdır."

Toplantıya ayrıca, Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Yetik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, Atakum ilçe müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. 

Yorumlar (0)
banner1474
açık
Namaz Vakti 26 Ocak 2020
İmsak 06:16
Güneş 07:44
Öğle 12:52
İkindi 15:26
Akşam 17:50
Yatsı 19:14