banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Vali Kaymak ve protokol üyeleri, bayram mesajları yayımladı: Gönüller kucaklaşacak

banner1357

Samsun Valisi Osman Kaymak ve protokol üyeleri, koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramı evde geçirileceğini için gönüller arası bağlarla yüreklerin kucaklaşacağını bildirdi

SAMSUN HABER 22.05.2020, 08:40 22.05.2020, 09:01 Ayşe Çolak
Vali Kaymak ve protokol üyeleri, bayram mesajları yayımladı: Gönüller kucaklaşacak
banner1353
banner1375

Samsun Valisi Osman Kaymak ve protokol üyeleri, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutladı. Bayramların birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu günler olduğunu belirten protokol üyeleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilk defa evde bir bayram geçirileceğini, gönüller arası bağlarla yüreklerin kucaklaşacağını ifade etti. 

NİCE BAYRAMLARA

Samsun Valisi Osman KAYMAK: Bu sene sevdiklerimizden bir nebze uzakta geçirmiş olsak da Ramazan ayının bereketini evlerimizde karşıladık, bu kutlu ayın manasını idrak etmeye çalıştık ve şimdi de bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm Samsunlu hemşerilerimin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor; mübarek Ramazan Bayramının ülkemize ve tüm dünyaya huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Sağlıkla ve beraberce geçireceğimiz nice bayramlar görmek ümidiyle.

GÖNLÜMÜZDE MESAFE YOK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN: Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilk defa bu Ramazan Bayramı’nı evlerimizde geçireceğiz. Virüs tehdidi ortadan kalkana kadar fiziken uzak kalacağımız, ziyaretlerine gidemeyeceğimiz yakınlarımızı, akrabalarımızı, gözleri kapıda evlatlarının gelmesini bekleyen büyüklerimizi telefonla arayarak onların bayramlarını kutlayacağız, sosyal mesafenin gönüller arasında geçerli olmadığını göstereceğiz. Ramazan Bayramı’nın ardından inşallah koronavirüs belasından kurtulacak ve çifte bayram yapacağız. Tüm hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

BERABERLİĞİN ÖNEMİ ANLAŞILACAK

CHP Samsun Milletvekili Kemal ZEYBEK: Ramazan ayı koronavirüs nedeniyle sukünet ile geçti. Bu yıl büyüklerimizle, eşimizle, dostumuzla bir araya gelemesek de telefon ile Ramazan Bayramı'nı kutlamak zorunda kalacağız. Bundan da bir ders çıkararak birlik ve beraberliğin önemini anlayacağız. Önümüzdeki yıllarda bayramları daha duygulu, daha birleştirici bir şekilde kutlamayı diliyorum. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum.

DEĞERLERLE DOLU BAYRAM

CHP Samsun Milletvekili Neslihan HANCIOĞLU: Manevi iklimiyle, tüm insanlığa iyilik, güzellik ve sabır aşılayan, toplumsal dayanışmayı bilince çıkaran bir Ramazan ayını daha geride bırakarak bayrama kavuştuk. Ramazan ayının bizlere hatırlattığı ve yaşattığı değerlerle dolu bir bayram geçirmeniz ve ayrıca sağlık, umut, huzur ve bereket getirmesi dileğiyle Ramazan Bayramı’nız mübarek olsun.

BİRLİKTELİK BOZULMASIN

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR: "Birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir bayrama daha ulaşmanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz. Dostlukların yeniden canlandığı, üzüntülerin yerini sevince bıraktığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı ve bizleri birbirimize daha da yakınlaştıran mübarek Ramazan ayının ardından bayrama ulaşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Bayramlarda dini ve milli duygularımız da perçinleşir, milli birlik ve beraberlik bilincimiz daha da güçlenir. Ramazan Bayramı'nın güzel günlerin müjdecisi olmasını temenni ediyorum. Akrabalarımızı, komşularımızı, yaşlılarımızı, hastalarımızı, kimsesizleri unutmayalım. Bu bayramda, önümüzdeki yıllarda birarada aynı heyecanı yaşamak adına büyüklerimizle, küçüklerimizle biraraya gelemeyeceğiz. Fakat gönüllerimizin bir olduğunu unutmayalım. Bizi biz yapan değerlerimizden olan Ramazan Bayramı'nda salgından sevdiklerimizi ve kendimizi korumak adına lütfen kurallara dikkat edelim. Bu vesileyle değerli hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, yüce Rabbim'den birliğimizin ve beraberliğimizin daim olmasını niyaz ediyorum."

EN BURUK BAYRAM

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat KILIÇ: Hayatımızın en buruk Ramazan Bayramı arifesindeyiz. Küresel salgın nedeniyle camilerden, teravihlerden, iftar sofralarından, dostlarımızdan uzak hüzünlü günler yaşıyoruz. Dilerim Allah’tan, bayram günleri ile birlikte bu sıkıntılı dönemler de geride kalsın. Bu vesile ile, bayram namazından yoksun idrak edeceğimiz mübarek Ramazan Bayramı’nın Türk milleti, İslam alemi ve bütün insanlığa sağlık, sıhhat, afiyet, bolluk, bereket ve huzur getirmesini dilerim. Başta sınır boylarında güvenliğimizi sağlamak üzere görev başında olan kahraman vatan evlatları ve hastanelerde canla başla nöbetine devam eden sağlık çalışanları olmak üzere,  Samsunlu hemşehrilerimizin ve bütün yurttaşlarımızın mübarek bayramlarını tebrik eder, sevgi ve saygı ikliminin gelişmesi temennisi ile esenlikler dilerim.

BAŞARI BİRLİKTELİKLE GELECEK

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan USTA: Her ne kadar bu bayramı, koronavirüs nedeniyle eskisi gibi samimi bir şekilde kutlayamayacak olsak da, bu zor günleri hep birlikte atlatacağımızın, birlikte başaracağımızın farkında olmalıyız. Tedbirlere uyarak ve sabrederek Allah’ın izniyle önümüzdeki bayramların yine hep bir arada, eski tadında geçeceğine yürekten inanıyorum. Bu vesileyle; virüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızı, vatanın selameti için canını vermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi de rahmet ve minnetle anarak, Ramazan Bayramının ülkemiz, milletimiz, Türk ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını, Türkiye'de ve dünyada barış ve esenliğin hâkim olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

TEMENNİMİZ ENGELSİZ BAYRAMLAR 

İlkadım Belediye Başkanı Necattin DEMİRTAŞ: Herkesin sevinç içerisinde bir ve beraber olacağı bir bayram diliyorum. Ülkemizi ve dünyayı sarsan salgın dolayısıyla yaşadığımız zor günleri hep birlikte atlattığımız, sosyal mesafe engelini aştığımız ve tekrar kucaklaştığımız bayramları yaşamak en büyük temennimizdir. Sevincin, mutluluğun ve paylaşmanın en üst seviyede yaşandığı nice bayramlara ulaşmak temennisiyle mübarek Ramazan Bayramı'nın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve refah getirmesini Allah’tan temenni ediyorum.

GÜNEŞLİ GÜNLER İÇİN... 

Atakum Belediye Başkanı Cemil DEVECİ: Koronavirüs nedeniyle ilk defa kalabalık aile ve dost sofralarında buluşamadık, camilerimizde bir araya gelemedik. Gelecekte yaşayacağımız güneşli günlerin inancıyla, sokağa çıkma hevesimizi bir yana bırakıp kucaklaşmalarımızı yüreklerimizde gerçekleştirmek zorundayız. En çok özlem duyduğumuz anlar, Atakum'un her köşesinde sizlerle sarıldığımız, bazen sadece bir dokunuşla 'Seni anlıyorum ve yanındayım' dediğimiz buluşmalarımız oldu. Koronavirüsle ilgili önlemlerimizi hiç bırakmadan; her bir yurttaşımızın hayatına dokunacak, kolaylaştıracak ve sizleri bu zor günlerde gülümsetecek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ramazan Bayramı'nın milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum.

SALGIN SONRASI İKİ BAYRAM

Terme Belediye Başkanı Ali KILIÇ: Bu bayram birbirimize sarılamasak da güzel günler yakında pandemi sonrası iki bayram birden yaşayacağız inşallah. Bayramlar, toplumumuzu kaynaştıran, hoşgörü ve birlikteliğin artmasını sağlayan, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı, dini duyguların, milli birlik ve beraberlik hislerinin kuvvetlendiği günlerdir. Ülkemizin, milletimizin ve hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor; bayramın alem-i İslam’a ve bütün insanlığa huzur, barış, adalet ve merhamet ve en önemlisi sağlık getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.


Dilber BAHADIR, Merve İLHAN


 

Yorumlar (0)