banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Vali Kaymak'tan halaylı kutlama

banner1357

Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Sanat Merkezi’nde düzenlenen, 'Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü programında hemşehrileri ile halay çekti

SAMSUN HABER 17.02.2019, 14:20 17.02.2019, 14:23
Vali Kaymak'tan halaylı kutlama
banner1353

'Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü programı, Atakum Sanat Merkezi’nde Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da katıldığı törenle kutlandı. Programda, Vali Kaymak hemşehrileri ile halay çekti.

ECDADA LAYIK OLUNMALI
Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali programda yaptığı konuşmasında, “Bu gururu bizlere yaşatan ecdadımızı rahmetle ve minnetle anıyoruz. Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Bizler de inşallah bu vatanı bizlere canları pahasına vatan olarak bırakan ecdadımıza layık torunlar oluruz" dedi.

KADİM ŞEHİR BAYBURT
Bayburt'un Anadolu tarihi için büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, "Bayburt’u nüfusuyla ve yüzölçümüyle değerlendirmeyin. Bayburt, Anadolu’da Türk tarihi ne kadar kadimse, Bayburt Anadolu’da Türk tarihi ne kadar eskiyse o kadar kadim ve eskidir" diye konuştu.

HEP BERABER TÜRKİYEYİZ
Düzenlenen törene katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, "Bu toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimizi Bayburt’un kurtuluşunun 101. yıl dönümü vesilesiyle rahmetle anıyorum. Ülkemizin birçok ilinden Samsun’a gelerek hep birlikte Samsunlu olduk. Bizler Samsun’u ile Bayburt’u ile Ankara’sı ile Adana’sı ve İstanbul’u ile hep birlikte Türkiye’yiz. Bu güzelim ülkenin vatandaşı olmaktan büyük gurur duyuyoruz" ifadelerine yer verdi.

BAYBURT'TAN HAİN ÇIKMAZ
Vali Osman Kaymak ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: "Bayburtlu hemşehrilerimle bir araya geliyorum. Bayburtlular inançlı insanlardır, vatanseverdir. Bayburt’tan hain çıkmaz. Bayburtlular kimseye yük olmadan üreterek ülkesine katkı yapmak ister. O yönüyle biz Bayburtlular, Bayburtlu olmaktan her daim iftihar ederiz. Samsun hepimizin ortak paydası. Bizler Bayburt kökenli Samsunlular olmak durumundayız. Samsun’un menfaatleri, geleceği ve huzuru hepimizi ilgilendiriyor. O anlamda Samsun’un değerleriyle bütünleşmemiz lazım. Onun için bizler önce Samsun'un gelişmesi ve kalkınması için gayret edeceğiz. Tabi ki, Bayburt’u unutmayacağız. Bu dernekler bizleri bir araya getiriyor. Dernekler kültürümüzü yaşatıyor. Çocuk atasını bilecek ki, geleceğini planlasın. O anlamda derneklerimiz önemli. Bayburtlular Bayburtluya yakışır bir şekilde yaşayacak. Ben Bayburt’un değerleriyle bütünleşmiş tüm Bayburtluyu seviyorum."


Programın sonunda Vali Kaymak, diğer protokol üyeleri ve katılımcılar ile birlikte halay çektirdi.

Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:11
Güneş 07:44
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:39