banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Vali Kaymak: Şehir için iftihar kaynağı - Samsun Haber

banner1357

Samsun Valisi Osman Kaymak, "Medikal Sanayi Kümelenme Derneği’ndeki arkadaşların yaptığı işler, şehir için iftihar kaynağı. Onların daha çok üretmesi, ürünlerini kamu hastanelerine daha kolay satmaları konusunda Sağlık Bakanlığımız ile görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.

SAMSUN HABER 04.12.2019, 14:11
139
Vali Kaymak: Şehir için iftihar kaynağı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve MEDİKÜM işbirliği ile yapılan ‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi' toplantısı, Vali Osman Kaymak’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplantıda, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç tarafından yapılan çalışmalar hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Ardından Medikal Sanayi Kümelenme Derneği Başkanı Dr. Ahmet Aydemir tarafından derneğin yaptığı çalışmalar ve düzenlediği faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verildi. 


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise,  konuşmasında, "Buradaki yapı, tarihi olarak zaten müzedir. Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde birçok paydaşla birlikte biz belediye olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız" ifadelerine yer verdi. 

ÇOK ÖNEMSİYORUZ
Alanın, yaşayan müze olmasını temenni ettiklerini ifade eden Vali Kaymak, "Samsun’da cerrahi el aletleri müzesinin yapılmasının uygun olacağı düşüncesiyle atıl duran TCDD Samsun eski bakım onarım atölyesi, YİKOP kaynakları ile onarılarak şimdiki haline getirildi. MEDİKÜM kümelenmesi işi yapan 40-50 firmanın da aynı zamanda pazarı ve müşterileri ile buluşacağı bir ortamında oluşmasını sağlayacağız. Samsun; bir tarih, kültür ve turizm kenti. Samsun dışından ilimize gelen insanlarımız Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Gazi Müzesi ve Kent Müzesi'ni geziyor. Bunlara bir müzemizin daha eklenmesi, ilimizin dışardaki algısını büyük ölçüde etkileyecektir. O yönüyle ‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi'ni çok önemsiyoruz. Bu şehir, gerçekten belediyemiz ve kurumlarımızla birlikte bir sağlık kentidir. Medikal Sanayi Kümelenme Derneği’ndeki arkadaşların yaptığı işler gerçekten şehir için bir iftihar kaynağıdır. Onların daha çok üretmesi, ürettikleri cerrahi el aletlerini kamu hastanelerine daha rahat ve kolay satmaları konusunda Sağlık Bakanlığımız ile görüşmelerimiz devam ediyor" ifadelerine yer verdi.
‘Samsun Cerrahi El Aletleri Sağlık Müzesi' inşaatı restorasyon çalışmaları aşamasında gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı emeği geçenlere plaketleri Vali Kaymak ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Yorumlar (0)
23°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 13 Temmuz 2020
İmsak 03:10
Güneş 05:06
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:15
Yatsı 22:02