banner1320

Vali Kaymak: Okumayan bir toplumuz

Samsun Valisi Osman Kaymak, "Maalesef okumayan bir toplumuz. Bizde ilimizde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için projeler üretiyoruz" dedi.

Vali Kaymak: Okumayan bir toplumuz
banner1314

Samsun Valisi Osman Kaymak, bütün meselelerinin ülkenin yarınlarını teslim edecekleri gençlerin en iyi şekilde yetişmesi olduğunu söyledi. 


Vali Kaymak, Emine-Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen “Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” paneline katıldı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, öğrenciler Tarık Buğra’nın öyküleri ve hikayelerini işleyen birer sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, kendilerinin her zaman paneller ve sempozyumlar düzenlediklerini belirterek, “Daha çok çocuklarımızı bir şekilde dinlemek mecburiyetinde bırakıyoruz. Ama bugün biz onları dinledik. Gerçekten ufuk açıcı saptamalarıyla karşımızda yarının büyükleri olarak durduklarını görmüş olduk” dedi. 

“Sizler için çalışıyoruz” 


Bütün meselelerinin ülkenin yarınlarını teslim edecekleri gençlerin en iyi şekilde yetişmesi olduğunu kaydeden Vali Kaymak da, “Sizlerin iyi insan olması, vatana millete faydalı olması için bizler ve kurumlarımız sizler için çalışıyoruz. Maalesef okumayan bir toplumuz. Bizde ilimizde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için projeler üretiyoruz. İlimizde ve ülkemizde buna benzer etkinlikleri çok önemsiyoruz. Bugün de aramızda bulunan çok değerli Eski Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yapmış hocamız kendini kenara çekip dinlenebilirdi. Ama onun memleket ve gençlik gibi bir derdi var. Kendisinin belirttiği gibi Anadolu Mektebinde mezun olmak yok. Çünkü bizlerde ülkemizi ve milletimizi seviyorsak ölünceye kadar güzel işler yapmak ve kendimizi yetiştirmek durumundayız. O yönüyle bizlere çok güzel örnek oluyor. Allah hocamıza sağlıklı uzun ömürler versin ve bu hizmetlerine devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu. 


Panele ayrıca, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eksik yorumlar
Eksik yorumlar - 2 ay Önce

Sürekli aynı ezber: Okumuyoruz. Okumuyoruz da kitap fuarında 250000 insan ne yapıyor, şarkı-türkü mü dinliyor. Bırakın artık laf olsun torba dolsun yorumlarını. O dediğimiz 50 yıl öncesine ait bir tespit. Günümüzde matbuat sadece kitap, gazete ve dergiden ibaret değil. İnternet gerçeği var.

SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300