banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

Vali Kaymak o bölgede! Talimat verdi, çalışmalar sürecek - Samsun haber

banner1357

Samsun Valisi Osman Kaymak İlkadım İlçesi Kadifekale ile Kalkancı Mahallesi'nde bulunan  yaklaşık 30 dönümlük bir alanda oluşan çökme ve yarıklarları incelemek için bölgeye gitti. Yetkililerden bilgi alan Vali Kaymak, kayma ile ilgili çalışmaların sürdürülmesi ile ilgili talimat verdi

SAMSUN HABER 04.02.2020, 12:03 04.02.2020, 13:06
Vali Kaymak o bölgede! Talimat verdi, çalışmalar sürecek - Samsun haber
banner1353
banner1375

Samsun'un İlkadım İlçesi Kadifekale Mahallesi ile Kalkancı Mahallesi'nin sınırında bulunan alanda nedeni henüz belirlenemeyen sebepten dolayı zeminde çökme ve yarıklar meydana geldi. Yaklaşık 30 dönümlük alanda yaşanan çökme ve yarıklar mahalle sakinlerini endişelendirirken, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve AFAD ekiplerinin incelediği mahallede yarıklar oluşan yol trafiğe kapatıldı. 

MAHALLELİYE 'GEÇMİŞ OLSUN'

Samsun Valisi Osman Kaymak'ta bölgeye giderek incelemeler de bulundu. Arazide oluşan yarık ve çökme alanlarında incelemelerde bulunan Vali Kaymak, yetkililerden bilgi alarak, mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

TALİMAT VERDİ

İncelemelerin neticesinde, bölgedeki kaymanın kontrol altına alınabileceğinin görüldüğünü ve AFAD'ın vereceği rapora göre Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Genel Müdürlüğünün çalışma yapacağını belirten Vali Kaymak, ilgili kurumlara yapılacak çalışmalar konusunda talimat verdi. Vali Kaymak'a Vali Yardımcısı Hasan Öztük, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, AFAD yetkilileri ve mahalle sakinleri de eşlik etti.

CANLI HABER TV SES GETİRDİ

Kadifekale ile Kalkancı Mahallesi'nde yaşanan  gelişmeleri ilk kez Samsun Canlı Haber TV ekipleri ekrana taşıdı. Samsun Canlı Haber TV muhabirlerinden Merve İlhan ile Mustafa İnan bölgede yaşanan sıcak gelişmeleri, mahalle sakinleriyle yaptıkları röportajlar ve olay yeri anlatmıyla konuyu gündeme taşımıştı. 

Dilber BAHADIR
 

Yorumlar (0)