banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Vali Kaymak: Amacımız, insanlara faydalı olmak

banner1357

Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ile buluşan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Amacımız, hayatta insanlara faydalı ve güzel işler yapmak olmalı" dedi

SAMSUN HABER 20.02.2019, 17:37
Vali Kaymak: Amacımız, insanlara faydalı olmak
banner1353

Samsun Valisi Osman Kaymak, Fuat Sezgin Yılı Bilim Etkinlikleri kapsamında Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen söyleşiye katıldı. Vali Kaymak, "Amacımız, hayatta insanlara faydalı ve güzel işler yapmak olmalı" dedi.

DİPLOMA YETMEZ
Gençlere, diploma almanın yeterli olmadığını dile getiren Vali Kaymak, "Çok fazla çalışmadan da diploma alırsınız ama sosyal bilimci olarak diploma alamazsınız. Kendinizi önünde hedefleri olan Türkiye ve Dünya’yı yönetecek sosyal bilimci olarak kurgulamalısınız. Olaylara geniş açıdan bakan sosyal bilimcileri şimdiden yetiştirmemiz lazım. Kendinizi geleceğin büyük yöneticileri, geleceğin büyük sosyal bilimcileri görerek yetiştirmek durumundasınız" dedi.

İNSANLARI SEVİN
"İnsanları severseniz işinizi severseniz" diyen Vali Kaymak, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Hayat güzel ben mesleğimde 25 yıllık kaymakamlık ve 4 yıldır da valilik yapıyorum. İşimi çok seviyorum. İşimi de sevdiğim için işim beni yormuyor. Ben insanlarla iletişim kurmaktan, sorunlarını dinlemekten, dertlerini dinleyip onlara imkanlar dahilinde çözüm bulmaktan müthiş derecede zevk alıyorum. 25-30 yıldır da bu işi yapıyorum. Hala meslek heyecanını yaşıyorum. Arkadaşlar bunun temelinde de ülkesini ve vatanını sevmek yatıyor. İnsanların kalbine manevi değerleri vermeliyiz. Vatan ve milli duygular kendi şahsi duygularımızın önüne geçmeli."

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 05 Aralık 2019
İmsak 06:06
Güneş 07:38
Öğle 12:30
İkindi 14:51
Akşam 17:13
Yatsı 18:39