banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Vali Kaymak açıkladı! İşte Samsun'un koronavirüs tablosu - Samsun Haber

Samsun Valisi Osman Kaymak, koronavirüs nedeniyle bugüne kadar 782 pozitif vaka görüldüğünü açıkladı

Samsun Haber 10.05.2020, 13:49 11.05.2020, 09:30
25577

Samsun Valisi Osman Kaymak,  basın mensuplarına yaptığı açıklamada şehrin koronavirüs tablosunu açıkladı. 

KORONA TESTİ YAPILDI

Kendisinin de test yaptırdığını ve sonucun negatif çıktığını kaydeden Vali Kaymak, " Bugüne kadar 782 vaka görüldü. 631 iyileşen hastamız var. 20 vatandaşımız yoğun bakımda 6 vatandaşımızda entübe.  Şuan hastanelerde 151 vakamız var" ifadelerini kullandı.

REHAVETE YER YOK
Samsun'daki bu tablonun dahada iyiye gitmesi için rehavete kapılmamak gerektiğini belirten Vali Kaymak, "Şuanda inişteyiz. Ama sıfırlamış değiliz. Samsunlu vatandaşlarımızdan mutlaka tedbirler konusunda hassasiyet gösterilmesini istiyorum " diye konuştu.

SAMSUN'DA MASKE SORUNU YOK 
Samsun'da maske sıkıntısının yaşanmadığına vurgu yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Tedbirlere uyulması gerekiyor. Maske ciddi bir sorun. Samsun'da biz on işçi ve fazlasını çalıştıran tüm kurumlarımıza maske dağımı yaptık. Kamu kurumlarımızda da bir maske sorunu bulunmamakta. Vatandaşlarımızın da maskeye ulaşma konusunda bi sıkıntısı yok. Samsunlu vatandaşlarımızın çok bilinçli olduğunu görüyorum. Maske kullanma bilinci oturdu. Maskeye erişimde sorunlar yaşandığı için ücretliye çevrildi. ben kimsenin bundan sonra maske bulamıyorum diyeceğini düşünmüyorum.  Sosyal mesafe ve maskeyle biz bu işi atlatacağız" dedi

BİZE DE BULAŞACAKTI

Sahada görev yaptıklarını bu nedenle risk grubunda olduklarını, mesai arkadaşlarında da pozitif vakaların görüldüğünü aktaran Vali Kaymak, "Ben de test yaptırdım.Yaklaşık bir ay önce Havza'da denetlemeye katılmıştım. Bir gün sonra denetlemeye katılan bir emniyet müdürünün testi pozitif çıktı. Ben de beraberdim. Filyasyon ekipleri biz talep etmeden bulaşma riskine karşı test yaptı. Biz de Allah'a şükür emin olduk. O gün ben maskeliydim ve sosyal mesafe kuralına uyarak korundum. O gün maskesiz olsaydım ve yakın olsaydım emniyet müdüründen bize bulaşacaktı" diye konuştu.  

Haber: Mustafa İNAN - Merve İLHAN

Yorumlar (0)