banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

Usluoğlu fark yaratıyor - Samsun haberleri

banner1357

Usluoğlu, 36 yıldır geleneklerinden, disiplinden ve kaliteden ödün vermeden tatlı, pasta, çikolata ve yemek çeşitleri ile her geçen gün daha da büyüyerek Samsun'da fark yaratmaya devam ediyor

SAMSUN HABER 16.08.2019, 10:23 Admin
banner1353
banner1375

Baklavacılığa 1953 yılında İstanbul Karaköy Güllüoğlu'nda başlayan Esrafil Uslu, ustalık ve işletmecilik deneyimlerinden sonra 1983 yılında Samsun'a gelerek, 'Usluoğlu Baklava' adı altında hizmet vermeye başladı. 


ÖZEL GÜNLERİN ADRESİ


Baba mesleğini devam ettiren ve 36 yıldır sektörün içinde olan Esrafil Uslu'nun oğlu Engin Uslu ise geleneklerinden, disiplinden ve kaliteden ödün vermeden, her geçen gün daha da büyüyerek Usluoğlu’nu zirvede tutmaya devam ediyor. Yılın 365 günü sipariş alan işletme, vatandaşların tüm özel günlerinde yanında olup eğitimli ve uzman kadrosuyla birlikte damak tadında iz bırakmaya devam ediyor. 

50 ÇEŞİT TATLI 


Usluoğlu firmasının işletmecisi Engin Uslu, "Bu noktaya gelebilmemizin en büyük sırrı kaliteden ödün vermeden titizlikle çalışmamız. Babam hem baklavacı hem de aşçıydı. Ustalarımıza kullanacakları ürünlerin en iyisini tedarik edip, babamızın bize öğrettiği disiplin ile ürünlerimizi en iyi şekilde sunmaya çalışıyoruz. Usluoğlu, sektörün büyümesiyle birlikte baklavanın yanı sıra pastaları, çikolatarı, kebap çeşitleri, pideleri ve sonrasında ise dünya mutfağından derlediği lezzetlerinden oluşan zengin menüsü ile sektörünün önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir. Usluoğlu markası altında 50 çeşidin üzerinde tatlı yapıyor ve bu tatlıları üretirken hammaddelerimizi titizlikle seçiyoruz. Tatlılarımız için Gaziantep'ten un ve fıstık, Şanlıurfa'dan da tereyağını alıyoruz. Çünkü tatlıda kaliteyi sunuyoruz" dedi.

GARANTİ BİZİZ

Tüm ürünlerin garantisinin kendileri olduğunu ifade eden Uslu, "Türkiye’de baklava fiyatları şehirden şehre değişiyor. Piyasada birçok baklavacı adı altında olan yerler maliyeti düşürmek adına şerbette tatlandırıcı, Antep fıstığı yerine ise soya fıstığı veya gıda boyası, tereyağı yerine de tereyağı esanslı katı yağ kullanıyor. Müşterilerimize sunduğumuz ürünler firmamızca garanti altındadır. Yıllardır gece gündüz saat mefhumu gözetmeksizin imalatın ve şubelerimizin başındayız. Gıda mühendislerimiz, müdürlerimiz ve şeflerimizle beraber toplam 200 personelle çalışıyoruz. Çünkü bizim işimiz hata kabul etmiyor" diye konuştu.

SAMSUN'U SEVİYORUZ

Samsun halkının nereden baklava yiyeceğini çok iyi bildiğini belirten Uslu, "Türkiye genelinde gerçek bir fıstıklı baklavanın kilogramı 60 ile 120 lira arasında değişir. Samsun halkı ağzının tadını ve nereden baklava yiyeceğini de çok iyi biliyor. Müşterilerimizle birebir diyalog halindeyiz. Kendi içimize sinmeyen bir ürünü müşterilerimize sunmayız. Samsun halkı iyi hizmet yapan firmaları her zaman takdir etmiştir. Biz Usluoğlu markası olarak Samsun’u seviyor ve Samsun halkı için çalışıyoruz. Usluoğlu ailesinin bütün yatırımları Samsun'dadır. Samsun’da kazandığımızı işimize, işçimize ve Samsun esnafına harcıyoruz ve harcamaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)
hafif yağmur
Namaz Vakti 21 Ocak 2020
İmsak 06:18
Güneş 07:48
Öğle 12:51
İkindi 15:21
Akşam 17:44
Yatsı 19:08