banner1365

banner1345

Türkiye'nin başarısı gurur verici - Samsun Haber

banner1357

Mobilyacı İş Adamları Derneği (MOBİD) Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Eker, 9 Ekim'de başlayan ‘Barış Pınarı Harekatı' ve sonrasında ABD ile varılan mutabakatın, Türkiye açısından büyük bir başarı olduğunu dile getirdi.

SAMSUN HABER 21.10.2019, 09:53 Ahmet Dirim
Türkiye'nin başarısı gurur verici - Samsun Haber
banner1353
banner1375

MOBİD’in her ay düzenlediği kahvaltı etkinliği, Organize Sanayi Bölgesi'nde Can Öziç Restoran'da birçok dernek üyesi iş adamıyla gerçekleşti. Etkinlikte konuşan MOBİD Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Eker, Türkiye’nin 9 Ekim'de başlattığı ‘Barış Pınarı Harekatı'na tam destek verdiklerini ifade etti. Eker, "Barış Pınarı Harekatı ile hedeflenen amacın mutabakatla hayata geçmesi, Türkiye'nin kararlılıkla hareket etmesinin bir sonucudur, başarısıdır" ifadelerine yer verdi.

SONUNA KADAR DESTEKLEDİK
Amacın, hem sınırlarımızın güvenliğini sağlamak hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak olduğunu ifade eden Eker, "Bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmek. Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz" dedi.

HAKKIMIZI KORUYORUZ
Eker, Türkiye’nin bu harekatla uluslararası kurallardan doğan hakkını kullandığını belirterek, "Bu harekat, meşru ve uluslararası hukuka uygun. Ülkemiz özellikle Fırat’ın doğusunda sınırın ötesinde konuşlu terör örgütü unsurlarınca son 2 yılda 100’ün üzerinde taciz ve hasmane eyleme maruz kaldı. Terör örgütleri, Suriye içinde ve Suriyelilere yönelik de saldırılar düzenliyor. Suriye’deki yerel halkın da terör örgütlerinin giderek artan insan hakkı ihlalleri, göçe zorlanma, taciz ve zulme karşı şikayetleri ve tepkileri sürekli artıyor. Herkes artık şunu çok iyi görmelidir ki; masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı’yla başlayıp devam eden tüm bu operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde veriyor" dedi.

ÖNEMLİ KAZANIM
Barış Pınarı Harekatı'na yönelik görüşmelerin ardından varılan anlaşmaya ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Eker, şu ifadelere yer verdi: "ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat, Suriye'nin kuzeyindeki teröristlerin bölgeyi terk edecek olmasını sağlayacak önemli bir kazanımdır, arzu edilen hedefe götürecek bir adımdır. Barış Pınarı Harekatı ile hedeflenen bu amacın bu mutabakatla hayata geçmesi Türkiye'nin kararlılıkla hareket etmesinin bir sonucudur, başarısıdır."

HEM MASADA HEM SAHADA KAZANDIK
MOBİD olarak Barış Pınarı Harekatı'nda kahraman Mehmetçiğin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Eker, "Harekatla birlikte Türkiye tüm dünyaya gücünü göstermiş oldu ve alınan bu uzlaşma kararıyla Türkiye'miz terör örgütleri ve ABD'ye karşı hem masada hem de sahada kazanmış olduğunu gösterdi" diye konuştu. 
 

Yorumlar (0)
21°
açık
Namaz Vakti 12 Kasım 2019
İmsak 05:44
Güneş 07:13
Öğle 12:24
İkindi 15:01
Akşam 17:25
Yatsı 18:48