banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Tüm dünyada dayanışma için ışıklar kapanacak! Atakum Belediyesi de çağrı yaptı - Samsun Haber

banner1357

Atakum Belediyesi, ışıkların tüm dünyada aynı anda bu gece 20.30'da  "doğa ve insan için dayanışma" mesajıyla ışıkların söndürüleceği etkinliğe Samsunluların da katılması çağrısı yaptı

SAMSUN HABER 28.03.2020, 14:06 Ayşe Çolak
Tüm dünyada dayanışma için ışıklar kapanacak! Atakum Belediyesi de çağrı yaptı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

WWF'in iklim krizine dikkati çekmek için her mart ayının son cumartesi akşamı ışıkların bir saat kapatılması çağrısı yaptığı Dünya Saati etkinliği, bu gece 20.30'da gerçekleştiriliyor. Atakum Belediyesi de etkinliğe tüm vatandaşların katılması için çağrı yaptı

DÜNYA DAYANIŞMA SAATİ

WWF Türkiye-Doğal Hayatı Koruma Vakfı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl "doğa ve insan için dayanışma" mesajı ve "Dünya Dayanışma Saati" adıyla düzenleyeceği ışıkları kapatma etkinliği, bu gece 20.30'da gerçekleştirilecek.

TÜM DÜNYADA IŞIKLAR KAPANACAK

Her yıl dünya genelinde yüz binlerce insanın katıldığı, yüzlerce anıt ve yapının ışıklarının söndürüldüğü etkinlik, bu yıl "Dünya Dayanışma Saati" adıyla yapılacak. Işıklar, tüm dünyada aynı anda "doğa ve insan için dayanışma" mesajıyla söndürülecek.

EVLERDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle tüm etkinlikler evlerde yapılarak, dijital mecralarda paylaşılacak. Vatandaşlar, 1 saat boyunca evlerinin ışıklarını kapatıp sosyal medyayı takip ederek etkinliğe katılabilecek.

ATAKUM BELEDİYESİ'NDEN ÇAĞRI

Atakum Belediyesi de sosyal medya hesabında etkinliğe tüm Samsunluların katılması çağrısı yapılarak, "Dünyanın geleceği için saat 20.30’da biz de ışıklarımızı söndürüyoruz! EvdeKal Atakum diyerek yaşamı korurken, iklim krizi ve doğa kayıplarının önüne geçmek için @WWF_TURKIYE'ye destek oluyoruz.Siz de destek olmaya var mısınız?" denildi.

Yorumlar (0)