banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Tok: Biz birlikte Samsunuz

banner1357

İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, "Mikro milliyetçilik, şehre ve birlikteliğe zarar veriyor. Biz birlikte Samsununuz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermeyin" dedi

SAMSUN HABER 10.02.2019, 16:01
Tok: Biz birlikte Samsunuz
banner1353
banner1375

Samsun’da yaşayan Tonyalıların gerçekleştirdiği buluşmaya katılan İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı İlkadım Belediye Başkan Adayı Erdoğan Tok, "Mikro milliyetçilik, şehre ve birlikteliğe zarar veriyor. Biz birlikte Samsununuz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermeyin" dedi.

TAM DESTEK SÖZÜ
Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde gerçekleştirilen buluşmada Tonyalılar, Tok’a tam destek sözü geldi. Samsunlu esnaflardan Ahmet Koç ve Mustafa Koç’un gerçekleştirdiği buluşmaya AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar, İlkadım Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen, Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Aslan Kösef, Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Bektaş, Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lermi, Hançerli Mahallesi Muhtarı Asuman Koç, Çiftlik Mahallesi Muhtarı Fatma Aksoy, Selahiye Mahallesi Muhtarı Derya Özer Bozkurt ve Samsun’da yaşayan Tonyalılar katıldı.

HERKESİMİ KUCAKLIYORUZ
Oldukça samimi ve coşkulu bir ortamın yaşandığı buluşmada mikro milliyetçiliğe eleştiri getiren Başkan Tok, "Böylesine güzel bir aile ortamnda bulunmaktan, sizden gelen teveccühten ve destekten büyük mutluluk duydum. Biz, 5 yıllık süre içerisinde kimsenin nereli olduğuna, dünya görüşünün ne olduğuna bakmadan tüm hemşehrilerimize eşit hizmet için çalıştık. Ben Ordu’da dünyaya geldim. Nüfus kaydım Trabzon Çaykara’da. Çocukluk yıllarım Ordu’da geçti. Liseyi bitirdikten sonra ailece Samsun’a yerleştik. O günden bu yana ticaret yaparak Samsun ekonomisine katma değer sağlayan bir esnaf oldum. Samsunlu olmak; Samsun’da doğmak değil, Samsun’a hizmet etmektir" diye konuştu.

MAKRO KARDEŞLİK
BaşkanTok, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Mikro milliyetçilik Samsun’a zarar veriyor. Mikro milliyetçilik Samsun’da hemşehrileri bölüyor. Biz bu anlayışa karşıyız. Samsun’da ve İlkadım ilçemizde, Kavaklı, Çarşambalı, Bayburtlu, Gümüşhaneli, Rizeli, Trabzonlu, Artvinli, Ordulu, Karslı, Termeli, Havzalı, Ladikli, hemşehrimiz var. Bu şehir tüm bölge insanını kucakladı. Çocuklarımızı birlikte büyüttük. Biz kaynaştık, bir olduk, birlikte olduk.  Mikro milliyetçilik değil, makro kardeşliği güçlendirmek lazım" ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (1)
abzehpşaşe 1 yıl önce
Afrin operasyonunda 12 şehidimizin olduğu 10 şubat gününde Samsunlu iki şehidimizden Burak Çeviker ilkadım ilçesinde oturmakta ve şuan okuması vardır . İnşAllah birlik ve beraberlik diyorsunuz ya orda ailesine teselli vermeye gtmişsinizdir umarım