banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Terme’de bilim günleri!

Samsun'un Terme İlçesi'nde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin ev sahipliğini yaptığı “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” açıldı.

Samsun Haber 04.05.2017, 15:53
510
Terme’de bilim günleri!

Samsun Haber - Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde hazırlanan “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı “ törenle açıldı. Fuarda öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan 20 Proje tanıtıldı. Açılışa Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Aksoy, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Demircioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, Terme Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ekmekçi, Terme Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Tuncay Demir ve ilçede görevli okul müdürleri katıldı.

BAŞKAN KUL ÖĞRENCİLERİ KUTLADI
Açılışta Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Yıldız katılımlarından dolayı ziyaretçilere teşekkür etti. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da, Bilim Sergisi'ndeki stantları tek tek ziyaret etti, öğrencileri dinleyip projeleri inceledi. Bilim projeleri hakkında bilgiler alan Başkan Kul, dikkatle dinlediği öğrencileri yaptıkları çalışmalarından dolayı kutladı. 

Bu sergide geleceğin bilim adamlarını gördüklerini ifade eden Başkan Kul, “Öğrencilerimiz Samsun’un ve Türkiye'nin geleceğine ışık tutacak projelere imza atmışlar. Çok başarılı projeler gördüm. Öğrencilerimizin bu kadar güzel şeyler üretmesi bizleri çok memnun etti. Geleceğimize umut dolu bakıyorum. Bu projeleri ve çocuklarımızın dünya için yapmak istediklerini gördükçe gerçekten çok mutlu oluyorum. Emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Stantları gezen Belediye Başkanı Şenol Kul’a öğrenciler üç boyutlu yazıcıdan yapılmış anahtarlık hediye etti.

Yorumlar (0)