banner1313

banner1300

banner1334

Terme Çöplüğünün Islah Çalışmaları Başladı

Terme ilçesi Yalı Mahallesi sınırları içerinde bulunan ve çöp biriktirme alanı olarak kullanılan alan, ıslah edilerek turizme kazandırılacak.

SAMSUN HABER 15.04.2014, 17:36 15.04.2014, 18:28
Terme Çöplüğünün Islah Çalışmaları Başladı

Yalı Mahallesi'nde bulunan çöp alanının ıslahı için belediye yetkilileri çalışmalara başladı. Uzun zamandır çöp dökülen alana, 1 Nisan itibari ile çöp dökülmesi yasaklanarak, katı atık merkezinde çöplerin depolanması sağlanıyordu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı ve Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Figen Akın, çöp alanının ıslahı için incelemede bulundu. Bölgede çeşitli incelemeler yapan uzmanlar, alanın teknik şartlara göre ıslahının yapılması ve ıslah çalışmaları bittikten sonra bu alanın tekrar kullanılabileceğini belirttiler.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, alanın ıslah edilerek turizme kazandırılması için hızlı bir çalışmaya gireceklerini aktardı. Kul, “Bir yaşam alanında turizmden bahsedeceksek, sosyal belediyecilikten bahsedeceksek ana öncelik katı atıkların insan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde geri dönüşümünün sağlanması gerekmektedir. Mahalli idareler seçimlerinden sonra çöp dökülmesini yasakladığımız alanın ıslah edilmesi ile alakalı incelemelerde bulunuyoruz. Kademeli olarak bu alanların turizme kazandırılması için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Terme’nin otantik yapısının açığa çıkması için yenileme ve ıslah etmeye yönelik, proje ve çalışmaların devamının planlandığını belirten Başkan Kul “Her zaman turizmi konuşuyoruz ve turisttin gelmesini istiyoruz. Fakat bu turistin gelmesi için turizmin altyapısının oluşturulması gerekiyor. Bu ıslah çalışmaları yapılmadan turist ilçemize gelmez. İlçemizin turizm merkezi olabilmesi için tüm imkanlarımızı kullanacağız.” dedi.

Yorumlar (0)