banner1313

banner1300

banner1334

Talimat Cumhurbaşkanından çalışmaya Samsun'dan başlıyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, "Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla medikal ürünlerle ilgili çalışmaları Samsun'dan başlatıyoruz" dedi.

SAMSUN HABER 04.03.2019, 13:35 04.03.2019, 14:06

AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Medikal Sanayi Kümelenme Derneği'nin (MEDİKÜM) toplantısına katılmak için Samsun’a geldi. Canikli, "Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla medikal ürünlerle ilgili çalışmaları Samsun'dan başlatıyoruz" dedi.

YOĞUN KATILIM
Toplantıya; Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen,  SAMULAŞ Genel Müdürü Kadir Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç ve üyeler katıldı.

SAMSUN İÇİN DEĞER 
Toplantıda konuşan Canikli, medikal ürünlerle alakalı çalışmaların değerli olduğunu belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Türkiye deki üretim ve reel sektörün sorunlarının tespit edilerek çok hızlı bir şekilde sorunlarının tespit edilerek çok hızlı bir şekilde müdahale edilmesi ve problemlerin giderilmesi projesi talimatı içerisinde Samsun'dayız.  Bu amaçla, çalışmalarımızı ilk Samsun'dan başlatıyoruz.  Bunun temel nedeni, medikal ürünlerle alakalı son derece sofistike ve teknoloji içeren bir yoğunlaşma söz konusu. Bu da Türkiye için büyük bir değer. Bu üretimin teşvik edilmesi gerekiyor" dedi.

GEREKEN NEYSE YAPACAĞIZ
Çalışmaların teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizen Canikli, "Burada üretilen ürünlerin ithal edilmesi, Türkiye'nin lehine olan bir politika değil. Hukuk içerisinde formüle ederek, kendiliğinden gelişen ve son derece yüksek katma değer içeren bu sektörü, daha da güçlendirmemiz gerekiyor.  Biz, dışa açılma başka ülkelere ihracat konusunda da gereken her türlü desteği vereceğiz. Türkiye imalat sanayi bugün iç piyasa talep edilen her türlü ürünü üretebilecek kapasiteye sahip. Yaşadığımız temel sorun organizasyon. Bu yüzden organizasyonun planlanması gerekiyor. Eğer bunu başarırsak, ülkeye ciddi oranda döviz girdisi ve yüksek ücretli istihdam sağlanacak. Bizim bunu yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

SORUNLAR YAKIN TAKİPTE 
Samsun Valisi Osman Kaymak, "Eski bakanımız ve hemşehrimiz şehrimize geldi. Kendisinin daha önceden MEDİKÜM ile ilgili çalışmaları olmuş ve sorunları yakından takip etmişti.  Göreve geldiğinde ilk iş olarak bu toplantıyı kendileri bizden talep etti. Beraber son aşamaları konuşacağız. Kendisine Samsun'a geldikleri için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Haber: Dilber BAHADIR, Ekrem ASLAN 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!