banner1365

banner1469

banner1345

banner1468

TAKEV Ata'yı andı

banner1357

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81 . yıldönümünde Özel Samsun TAKEV Anasolu Lisesi'nde saygı, özlem ve iç sızısıyla anıldı. Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi Kurucu ortaklarından Doç. Dr. Oktay Yapıcı, "Atatürk'ün bırtaktığı değerleri sonsuza kadar korumamız gerekiyor" dedi.

SAMSUN HABER 11.11.2019, 09:56 11.11.2019, 10:03 Ahmet Dirim
banner1353

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümün 81. yılında Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi'nde düzenlenen törenle anıldı. Konferans Salonu'ndaki  törene Ondokuz Mayıs Üniversitesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi Kurucu ortaklarından Doç. Dr. Oktay Yapıcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU
Saat 09:05'i gösterdiğinde tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerin huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Özel Samsun TAKEV Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Bekir Karakoç, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI
Öğrencilerin hazırladığı Atatürk konulu şiirler okundu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar  yapılıp, şarkılar söylendi. Öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler izleyenleri duygulandırırken, büyük beğeni topladı. Ayrıca öğrenciler, hazırlanan kerografi ile Atatürk ilke ve inkılaplarını anlattı.

ATATÜRK'E ÖZLEM DİLE GETİRİLDİ
Hüzün ve gözyaşının hakim olduğu Özel Samsun TAKEV Lisesi'nde düzenlenen anlamlı törenlerle Atatürk'le dolu bir gün geçiren öğrenciler, bir kez daha ve hep birlikte "İzindeyiz Atam!" haykırışlarıyla Atalarına bağlılıklarını dile getirdi.

ESELERİNİ KORUMAMIZ GEREKİYOR
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve TAKEV Lisesi Kurucu ortaklarından Doç. Dr. Oktay Yapıcı, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 81. yılındayız. 10 Kasım, Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Atamızın bize ve ülkemize kazandırdıkları paha biçilemez değerlerdir. Öğrencilerimizin yapmış olduğu gösteriler beni oldukça duygulandırdı. Atatürk'ün bırtaktığı değerleri sonsuza kadar korumamız gerekiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Dilber BAHADIR 

Yorumlar (0)
az bulutlu
Namaz Vakti 12 Aralık 2019
İmsak 06:11
Güneş 07:44
Öğle 12:33
İkindi 14:52
Akşam 17:13
Yatsı 18:39