banner1320

Süleyman Demirel'in vasiyetini yerine getirdiler

Atatürk Anıtı'nda Valilik, Büyükşehir Belediyesi, çok sayıda siyasi parti ve STK’ların çelenklerinin yanı sıra 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in çelengi dikkat çekti. Adalet Partisi Samsun İl Başkanı Cemal Olgun, "Demirel’in vasiyetini yerine getirdik" dedi

banner1314

19 Mayıs 1919’da Kurtuluş Mücadelesinin ilk adımının atıldığı Samsun’da 100. yıl etkinlikleri kapsamında ilk tören Atatürk Anıtı'nda çelenk sunumu ile bırakıldı.

Törende Valilik, Büyükşehir Belediyesi, çok sayıda siyasi parti ve STK’ların çelenklerinin yanı sıra 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in çelengi dikkat çekti. Vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılanan çelenk hakkında Samsunlu vatandaşlar da Millî Mücadele'nin 100. yılında Demirel’in çelenginin olmasından mutluluk duyduklarını söyledi. 

VASİYETİ YERİNE GETİRDİK
Adalet Partisi Samsun İl Başkanı Cemal Olgun, "Samsun, bugün gurur verici bir atmosfer sergiliyor. Bizim de Adalet Partisi İl Başkanlığı olarak 100. yıl etkinlikleri kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. 9. Cumhurbaşkanımız merhum Süleyman Demirel Başkanımız, bize böyle bir vasiyet bırakmıştı. Biz de genel merkezimizin talimatlarıyla 100. Yıl etkinlikleri kapsamında atamızın anıtına çelengimizi koyduk. Çok duygulu anlar yaşıyoruz" dedi.

Hande ONAT – Ekrem ASLAN 


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300