banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Spor Yazarları'ndan Samsun'a şube!

banner1357

TSYD Olağan Kongresi'nde Samsun’a şube kurulması kararı oy birliği ile alındı. TSYD yönetimi, Samsun Temsilcisi Avni Demir’i kurucu başkan olarak atadı ve yönetimi kurmakla görevlendirdi

SAMSUN HABER 04.05.2018, 16:24
Spor Yazarları'ndan Samsun'a şube!
banner1353
banner1375

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin geçen çarşamba günü yapılan olağan kongresinde Samsun’a şube kurulması önergesi oy birliği ile kabul edildi. TSYD  yönetimi kongre sonrası Samsun Temsilcisi Avni Demir’i kurucu başkan olarak atadı ve yönetimi oluşturması istendi.

DEMİR: YÖNETİMİMİZ OLUŞACAK
TSYD Samsun Şubesi Başkanı Avni Demir, İstanbul dönüşü yaptığı açıklamada, “Dünya Spor Yazarları Birliği AIPS’ın Türkiye’deki kolu olan Türkiye Spor Yazarlar Birliği şubesi için uzun bir zamandan beri çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Bu çalışmalarımızı üye sayısını yeterli hale getirerek tamamladık. Ardından gereken yapıldı. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir’in bu yöndeki katkıları hiçbir zaman unutulamaz. Katkıları daima minnetle anılacaktır. Şube kuruluşu ile ilgili gerekli işlemler kısa sürede tamamlanacak ve yönetimimizi oluşturacağız” dedi.

EFSANE SUNUCU, GENEL KURULDA: TSYD’nin Levent’teki Aydın Doğan Salonunda yapılan genel kurulunda Oğuz Tongsir yeniden  başkan seçildi. Genel kurula efsane spor spikeri, duayen sunucu Halit Kıvanç da katıldı.

SPOR CAMİASINA BÜYÜK KATKI
TSYD'nin şube oluşumunda Samsun’da 33 üyeye ulaşmasının ildeki spor gazeteciliğinin önemini ortaya koyduğunu belirten Avni Demir, "TSYD, şube oluşumu ile Samsun’da spora olan katkıda artışa yol açacak. Tüm meslektaşlarımız ve Samsun spor camiası için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Haber: Hakan ÇELİKBAŞ

Yorumlar (0)