banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

SP'li Armutçu'dan Erdoğan'a arazi çağrısı - Samsun Haber

banner1357

Saadet Partisi İl Başkanı Temel Armutçu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Devlete ait, ekilip biçilebilir tarım arazilerini, ekme garantili bu millete kiralayın' çağrısında bulundu 

SAMSUN HABER 22.05.2020, 15:28 Ayşe Çolak
SP'li Armutçu'dan Erdoğan'a arazi çağrısı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, koronavirus günlerinde, "Ramazan Bayramı öncesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çok özel teklifim olacak. Bu pandemi sürecinde oluşan kaosu fırsata çevirmek için devlete ait, ekilip biçilebilir tarım arazilerini, ekme garantili bu millete kiralayın ya da yarıya (ortaklık) verin. Teşfik olarak da tohumu, gübreyi ve sulama ekipmanlarını bedava, yakıtı da vergisiz verin. Millet üretsin, hem ülke hem de millet kazansın" dedi. 

LİDER ÜLKE TÜRKİYE 

Saadet Partisi Samsun İl Başkanlığı olarak her hafta bir, iki veya üç defa ülke ve Samsun gündemiyle ilgili basın açıklaması yapmaya özen gösterdiklerini ifade eden Armutçu, "Millî Görüş Saadet Partisi olarak, bu açıklamaları ısrarla yapmamızın nedeni; bu ülkeyi ve aziz milletimizi karşılıksız sevmemizdir. Bu milletin tarihî misyonunun ne olduğunu, vatanımızın ne kadar kıymetli ve emsalsiz olduğunu gayet iyi biliyoruz. Lider Ülke Türkiye olmamız gerektiğine inanıyoruz" diye konuştu.

HERKES HADDİNİ BİLECEK

Armutçu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Biz bunları söylerken, birilerinin takdirini kazanmak, birilerinden alkış ve aferin almak, birilerini sürekli ve ısrarla eleştirmek adına yapmıyoruz. Biz Müslümanız ve öncelikli olarak, "Sen yine de öğüt ver. Çünkü öğüt müminlere fayda verir" (Zâriyat Suresi 55. Ayet)  emri gereğince, öğüt verme yükümlülüğümüzü yerine getirmeye çalışıyoruz. Ha birileri; birilerinin gözüne girebilmek için birilerinin himayesine dâhil olabilmek için birilerinden menfaat edinebilmek için trollük yapabilir, kişiliğini satabilir, inandığı değerleri terk edebilir, şahsiyetini ayaklar altına alabilir, bir davayı sekteye uğratabilmek adına her şeyi yapabilir. Bu onların meziyetidir, yapabilirler. Kimse kusura bakmasın biz bu basitliği asla yapamayız. Müslümanından ateşe tapanına kadar, herkesin bir kutsalı vardır. Bizim gerek inancımızda, gerekse de siyaset anlayışımızda; ne kendi kutsalımız için başkasının kutsalına saldırıp hakaret ederiz, ne de başkasının kendi kutsalı için bizim kutsalımıza saldırıp hakaret etmesine müsaade ederiz. Herkes haddini de hududunu da iyi bilecek."

Yorumlar (0)
15°
sisli
Namaz Vakti 07 Haziran 2020
İmsak 02:56
Güneş 04:55
Öğle 12:38
İkindi 16:38
Akşam 20:12
Yatsı 22:02