banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

SMG'den özel yayın! Karantina odasından canlı bağlantı - Samsun Haber

banner1357

Samsun Medya Grubu, geçtiğimiz gün 7 farklı ülkeden Türkiye'ye getirilen 3 bin 358 Türk vatandaştan biri olan ve Samsun'da yaşayan Nagihan Özhan ile karantina odasından canlı bağlantı gerçekleştirerek çok özel bir yayına imza attı.

SAMSUN HABER 26.03.2020, 17:18 26.03.2020, 17:42 Ayşe Çolak
SMG'den özel yayın! Karantina odasından canlı bağlantı - Samsun Haber
banner1353
banner1375

Samsun Medya Grubu, geçtiğimiz gün 7 farklı ülkeden Türkiye'ye getirilen 3 bin 358 Türk vatandaştan biri olan Nagihan Özhan ile karantina odasından canlı bağlantı gerçekleştirdi. Samsun'da ikamet eden Özhan, 11 Mart'ta Mısır'a tatile gitmiş fakat 17 Mart'ta yapılan açıklama ile Türkiye'de alınan korona virüs tedbirleri kapsamında uçuşların iptal edilmesiyle ülkesine dönememişti. 23 Mart'ta Türkiye'ye getirilen Özhan, Sivas'ta 14 günlük karantina sürecine girdi. 

BEKLEMEK DURUMUNDA KALDIK

Türkiye'ye geri dönüşlerinin sağlanana kadar Mısır Büyükelçilik görevlilerinin kendilerine çok yardımcı olduklarını ifade eden Nagihan Özhan, "16 Mart gecesi Türkiye'nin yapmış olduğu açıklamayla 17 Mart'ta uçuşlar iptal edildi. O zaman zarfı aralığında uçak bulup dönebilme imkanımız yoktu çünkü bir tane uçak vardı ve yolcuları daha önce belirliydi. Bu nedenle hükümet tarafından ülkemize getirilene kadar orada bekledik" dedi.

TÜM İHTİYAÇLARIMIZ KARŞILANIYOR

Türkiye'ye iniş yaptıklarında sağlık kontrollerinden geçtiklerini ve kaldıkları yurtta da her gün sağlık görevlileri tarafından kontrollerinin sağlandığını ifade eden Özhan, "Her gün psikolog tarafından aranıyoruz ve görüşme sağlıyoruz. Buradaki görevliler tarafından tüm ihtiyaçlarımız karşılanıyor. Kendimi karantina sürecinde değil de evdeymişim gibi hissediyorum. Samsun'a döner dönmez de ailemle görüşerek, onlarla vakit geçirmek istiyorum" diye konuştu.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)