Sinan Çakır'dan istihdama çağrı

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, "İstihdam İŞKUR'un meselesi olmamalı. Herkese göre bir destek veya teşvik var. Bu yüzden istihdam konusunda herkes elinden geleni yapmalı" dedi 

Sinan Çakır'dan istihdama çağrı
banner1314

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya'yı makamında ziyaret etti. Uzunkaya ile Çakır,  yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

HERKES ELİNDENGELENİ YAPMALI

Ziyarette istihdam konusunun ağırlıklı olarak ele alındığını söyleyen Başkan Çakır, "İŞKUR sadece işsizlerle iş arayanları buluşturan bir yer veya devlet dairesi değil, istihdam konusunda yol gösterip, büyük destek sağlayan bir kurum haline gelmiştir. Avrupa Birliği'ne 2007 - 2018 yılları arasında üye olan 28 ülkenin iş gücüne dair nüfusu 10 milyon kişi olurken Türkiye'de ise bu nüfus yaklaşık 9,5 milyon 476 bin kişi. Yani Türkiye istihdam oluşturmak durumunda. Bu sadece İŞKUR'un veya bir başkasının meselesi olmamalı. Herkes istihdam konusunda elinden geleni yapmalı. Bizler de üyelerimizi, iş adamlarımızı yoğun bir şekilde bilgilendirdik. Herkese göre bir destek veya teşvik var" diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300