banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

SASKİ'de hüzünlü vedalaşma töreni!

banner1357

SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, görevi pazartesi günü Kamil Demircioğlu’ndan devralacak.

SAMSUN HABER 26.04.2019, 15:37 26.04.2019, 16:00
SASKİ'de hüzünlü vedalaşma töreni!
banner1353
banner1375

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) görevine getirilen Fatih Yıldız, Kamil Demircioğlu ile makamında bir araya geldi.  Kamil Demircioğlu, Fatih Yıldız’a yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu ile SASKİ Genel Müdür yardımcısı Namık Kemal Bakoğlu aynı anda emekliye ayrıldı. İki samimi mesai arkadaşın, personelle vedalaşmasında duygulu anlar yaşandı.

SASKİ Genel Müdürlüğü’nde 4 yıl 4 ay hizmet verdikten sonra yaş haddinden emekliye ayrılan Kamil Demircioğlu, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Su Arıtma Dairesi Başkanı’nda görev yapan Fatih Yıldız, pazartesi günü görevi Kamil Demircioğlu’ndan devralacak. Kamil Demircioğlu’nun bıraktığı yerden hizmet vermeye devam edeceklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, “Bayrağı Kamil Demircioğlu’nda aldık. Kamil Bey'in bilgi ve deneyimlerinden feyiz alacağız. Samsun’un altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmak için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız” dedi.
29 Nisan Pazartesi günü görevi devralacağının altını çizen Fatih Yıldız, “Samsun’un hak ettiği yere taşımak için geceli gündüzlü personelle birlikte çalışacağız. Tek hedefimiz, Karadeniz’in incisi Samsun’u daha da çıtayı daha yükseklere çıkartmaktır. Allah'ın izniyle bu geldiğimiz makamın hakkını vermek için, üzerimize düşen görevi yapacağız. Durmak yok yola devam” diye konuştu.

Öte yandan SASKİ Genel Müdürlüğü’nü Fatih Yaldız’a devrettiği için çok gurur duyduğuna dikkat çeken Kamil Demircioğlu,” Gözüm arkada olmayacak, genç bir arkadaşımız, Fatih Yıldız’a görevi devrediyorum. Allah utandırmasın, onun da büyük altyapı yatırımlara imza atacağına inanıyorum” dedi. 
İş hayatına 1976 yılında Samsun Belediyesi’nde başladığını belirten Kamil Demircioğlu, “Uzun yıllar, SASKİ Genel Müdürlüğü’nde İçme Suyu Daire Başkanlığı görevinde bulundu. Daha sonra Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildim. 2015 Ocak ayında da SASKİ Genel Müdürü görevine geldim. Aralıksız 43 yıl çalışma hayatım oldu. Artık görevi bırakmamın zamanı geldi ve yaş haddinden emekliye ayrılıyorum. Bunda sonra çocuklarımın zaman geçireceğim.” dedi.

Ayrıca emekliye ayrılan Kamil Demircioğlu ile Genel Müdür Yardımıcısı Namık Kemal Bakoğlu, personelle vedalaştı. 40 yıllık dost olan iki mesai arkadaşı, aynı gün emeklilik dilekçelerini verdi. 
 

SASKİ Genel Müdürlüğü görevine getirilen Fatih Yıldız’ın özgeçmişi ise şöyle:

1974 yılında Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladıktan sonra 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl görev aldığı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde sırasıyla mühendislik, teknik şeflik, şube müdürlüğü ve daire başkanlığı görevlerinde bulundu. Su Arıtma Dairesi Başkanlığı görevini de yürüten Yıldız, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü görevine getirildi. Yıldız, evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)